Университетите ще създават кадри за бизнеса

Не ни трябват интелигентни безработни, коментира Анелия Клисарова

по статията работи: Елица Елефтерова | 30.09.2013 | 19:07
Университетите ще създават кадри за бизнеса

Държавата ще финансира университетите така, че да оказва влияние върху подготовката на необходимите кадри за развитието на икономиката. Това заяви в Бургас министърът на образованието Анелия Клисарова.
Това е една от мерките, предвидени в стратегическия план за развитие на висшето образование.

"Трябва да залегне много сериозно въпросът за връзката между пазара на труда и висшето образование или връзка бизнес - образование, защото няма смисъл, както казват, България да произвежда интелигентни безработни”, коментира тя.

Според нея трябва да участваме в такова обучение и така да организираме учебния процес, че да могат младите хора да намират много по-бързо и лесно работа веднага след своето завършване.

"Осъществяването на връзката между наука, образование и бизнес ще даде възможност да бъдат мотивирани и младите хора, напуснали страната да се върна у нас”, заяви още Анелия Клисарова.

Тя се включи в дискусия за реформите в образованието, организирана от националното представителство на студентските съвети в университет "Проф.д-р Асен Златаров".


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 cvetence xristova 01.10.2013 | 17:33
А какви глупави, здрави и работливи, за да може да си ги манипулирате и изнудвате както си искате, понеже ще им давате някакви пари, които са нищо и до никъде не стигат.
3 мистерия финикова 30.09.2013 | 20:00
да видим дали ще стане
2 mariyna todorova 30.09.2013 | 19:41
"Университетите ще създават кадри за бизнеса" - е от кога го чакаме това, ама все са напразни обещания и висшето образование бълва само безработни.
1 скапан сървър 30.09.2013 | 19:28
А ТЪПИ БЕЗРАБОТНИ ЛИ ИМ ТРЯБВАТ?

ТВ програма

Кино

  • Сега Телепазарен прозорец
  • 14:15 Амос - пазителят на маските...
  • 14:45 Пакостникът Чорапчо анимационен филм
  • 15:00 Анн с двойно "Н" 2 10-сериен тв...
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • 17:00 България в 60 минути с Мариана...
  • Сега "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 14:30 "Скъпи наследници" - сериал
  • 15:30 "Почукай на вратата ми" - сериал
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 Премиера: "Опасно изкушение" -...
  • Сега "Остани с мен: Безкрай" (премиера)...
  • 15:00 "Не ме оставяй" (премиера) - сериен...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" (нов сезон)...

Наши Партньори

7sport.net
Мнение: Случаят "400 шева" - част от търговия с "бели робини" от Източна Европа? Цялото общество коментира красивата Дебора от Стара Загора, неадекватното поведение на Тото, Тити и редица други публични и не само личности.