Националите по футбол се занулиха и в Дъблин, изпаднахме в долна група в Лигата на анциите

Разпасаната команда на Георги Дерменджиев стигна само до 0:0 при гостуването си на Ейре

по статията работи: iNews.bg | 19.11.2020 | 00:30
dsport.bg

Ейре, който вече седем мача няма отбелязан гол, се оказа прекалено голямо препятствие за България. Момчетата на Георги Дерменджиев стигнаха само до 0:0 при гостуването си в Дъблин и загубиха мястото си в Лига Б на Лигата на нациите. "Трикольорите" завършиха кампанията си в тазгодишното издание на турнира с е две точки спечелени след равенствата с ирландците.

На "Авива стейдиъм" трима играчи дебютираха за българския национален отбор. Георги Ангелов започна двубоя като титуляр, а Александър Василев и Денислав Александров влязоха като резерви.

Мачът започна по-добре за "лъвовете". Още във втората минута Сисиньо проби отляво и намери Краев пред наказателното поле, чийто изстрел обаче бе блокиран от защитник.

В 16-ата минута Къртис центрира остро в наказателното поле, където Джеймс Колинс опита да засече, но се размина с топката.

В 20-ата минута Раян Манинг влезе грубо в краката на Спас Делев, но бе санкциониран само с жълт картон. Шест минути по-късно Митко Илиев се забави с изстрела си към вратата на Ирландия и Рандолф не се затрудни да улови топката.

В 32-ата минута Галин Иванов бе изведен отдясно сам срещу Рандолф, но не успя да овладее добре. Три минути по-късно Кристиан Димитров изпревари Къртис и стреля с глава, но над вратата.

В 38-ата минута след центриране от свободен удар, Мартин Луков успя да избие топката преди някой от играчите на домакините да успее да играе с нея.

В 53-ата минута след самостоятелен рейд Краев подаде към Димитър Илиев, но центрирането на футболиста на Локо Пд бе изчистено от Дъфи. В ответната атака О'Шей центрира към Колинс, който стреля на сантиметри встрани от вратата на Луков. Минута след това Найт отне от Цветков в средата на терена и пусна към Къртис, който обаче стреля над вратата.

В 60-ата минута Георги Дерменджиев извърши тройна смяна. Сисиньо, Спас Делев и Галин Иванов напуснаха игра, а на техните места се появиха Александър Василев, който дебютира за "лъвовете", Светослав Ковачев и Бирсент Карагерен.

В 66-ата минута след центриране от корнер топката стигна до Кристиан Димитров, но бранителят стреля доста неточно в аут от близка дистанция. Две минути след това Брейди разстресе напречната греда на вратата на Мартин Луков. В 80-ата минута късметът покри "лъвовете", след като Колинс и Найт не успяха да засекат центриране на Хърихейн.

В 81-ата минута Денислав Александров също направи своя дебют за националния ни тим, заменяйки Димитър Илиев.

Жълти картони: К. Лонг, Раян Манинг (И), Сисиньо, Галин Иванов (Б)

Съставите:

Република Ирландия: 23. Рандолф, 3.Манинг (85' 2. Кристи), 4. Дъфи, 6. Хърихейн, 8. Хоргън (67' 7. Кълън), 9. Колинс (81' 19. Магуайър), 10. Брейди (78' 14. Бърн), 11.Къртис (81' 18. Парът), 15. К. Лонг, 17. Найт, 20. О‘Шеа

Резерви: 16. Келехер, 2. Кристи, 5. Кларк, 7. Кълън, 12. Бърк, 13. Тейлър, 14. Бърн, 18. Парът, 19. Магуайър, 21. Ленихън, 22. Макенъф

България: 1.Мартин Луков, 2. Страхил Попов, 3. Георги Ангелов, 5. Кристиан Димитров, 6. Сисиньо (60'. 4. Александър Василев), 9. Спас Делев (60' 21. Светослав Ковачев), 10. Божидар Краев, 16. Кристиян Малинов, 18. Галин Иванов (60' 17. Бирсент Карагерен), 20. Димитър Илиев , 22. Александър Цветков

Резерви: 23. Иван Караджов, 4. Александър Василев, 7. Доминик Янков, 8. Серкан Юсеин, 11. Янис Карабельов, 12. Денислав Александров, 14. Георги Терзиев, 17. Бирсент Карагерен, 21. Светослав Ковачев