Кирил Добрев: БСП се размива като сапуна в банята

по статията работи: iNews | 20.01.2023 | 19:44
Кирил Добрев: БСП се размива като сапуна в банята
Фейсбук
Повече за:

Няма нито една хипотеза, в която някой от периферията да избере БСП, защото тя се разми. Тя е един универсален играч, само че той се изхабява като сапуна в банята и след всеки следващи избори ще става все по-малък. Това заяви в ефира на Би Ти Ви Кирил Добрев от БСП.

Той за пореден път разкритикува лидерката на социалистите Корнелия Нинова за начина, по който води партията.

Няма по-къс път от това да бъде унижена една 130-годишна партия от това, което се случи. Тук няма граници, няма ляво и дясно при госпожа Нинова. Ако това беше фирма, бих казал, че госпожа Нинова е един добър президент, който се грижи да има приходи. Но това не е фирма, а партия и бих казал, че тя е лош лидер, каза Добрев. И припомни как преди години парламентарната група на БСП в парламента е била от 80 души, а ГЕРБ са ги канили да участват в правителство.

Според него когато парламентът е фрагментиран, не може да има стабилен парламент, защото всяка от тях "дърпа чергата към себе си". Той прогнозира, че на следващите избори ГЕРБ ще постигне по-добър резултат.

Кой бихте избрали вие - този, който води, или този, който му носи чантата?, попита Добрев.

Когато има една голяма партия и пет малки, тази голяма партия остава безконтролна, обясни той. И изказа съжаление, че лявото в България се разпада.

Той обясни, че всички, участвали на срещата на новото ляво обединение вчера, са заявили, че то не може да участва без БСП. То все още си няма име, а Добрев заяви, че решение за участие на следващи парламентарни избори.

Кирил Добрев би участвал на избори единствено с БСП, заяви самият той.

Няма подкрепа за антикорупционни закони, защото няма политическа воля за това, каза Добрев, цитиран от "24 часа".


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Вечерното шоу
  • Сега "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:15 "Кажи честно" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.5, еп.2
  • Сега "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Един за друг" (нов сезон) -...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 4
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.