„Марица“ спечели четвъртата си Купа на България

Пловдивските волейболистки надделяха над „Левски“ във финала

по статията работи: iNews.bg | 24.12.2017 | 12:05

Марица (Пловдив) защити трофея си от пролетта на 2017 година и за четвърти път в своята история триумфира с Купа България по волейбол за жени. В големия финал жълто-сините се наложиха над Левски (София) с 3-1 гейма след 102 минути игра пред пълни трибуни в старозагорската зала Иван Вазов и ликуваха с престижния приз снощи, предаде Sporta.bg.

Софиянки влязоха в мача с повече хъс и наложиха своето темпо на игра. След 22:17, при сервиси на Симона Димитрова и много силна игра на мрежата от капитанката Радосвета Тенева, Марица успя да намали изоставането си на само една точка, но за пълен обрат силите не стигнаха и Левски взе частта с 25:23. Във втория гейм нещата си дойдоха на мястото. Пловдивчанки драстично намалиха грешките, играта им стана много прецизна и логичното се случи – 25:16, оформено от Десислава Николова с ас за последната точка. Левски силно подобри играта си в защита и на блокада и третата част се получи много оспорвана от началото до края. Десислава Николова (с осем точки в гейма) и Моника Кръстева (с девет) се надпреварваха да бележат, а при втория геймбол за Марица, Ради Тенева пусна технично топката в половината на противника, за да затвори при 26:24. Блокадата и защитата на Левски продължиха да създават много проблеми за пловдивската атака и след това и Сините поведоха с 8:4. Още при 9:9 обаче резултатът бе изравнен, а на второто техническо прекъсване четирите точки аванс вече бяха за Марица. Левски продължи да се бори докрай, но класата на шампионките си каза думата и те ликуваха с победата след 25:20.

Топреализатор на мача стана Моника Кръстева с 23 точки за софиянки. Най-много за победителките – 19, отбеляза Десислава Николова, включително 4 аса.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:15 Господин Тау тв филм /18 епизод/п/
  • 03:45 Натисни F1 образователна поредица...
  • 04:15 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...