Националите се върнаха доволни от победите в Световната лига

Пламен Константинов със забележки само за последния мач

по статията работи: Даниел Любомиров | 24.06.2015 | 10:35

Българският национален отбор по волейбол, който участва в Световната лига, се завърна в София след изиграването на шест мача като гост на Канада, Куба и Аржентина. "Лъвовете" постигнаха общо четири победи и заслужиха одобрението на селекционера Пламен Константинов, който призна, че е разочарован само от представянето в последния двубой, загубен с 0:3 от Аржентина.

"Ако обобщим цялото турне съм доволен. От шест мача четири победи са добър резултат с оглед на факта, че отборът е разделен заради двата турнира. Единствено съм недоволен от последния мач. Имах усещането, че вече като че ли бяхме чекирали багажите и нямаше необходимата мотивация. Донякъде мога и да ги разбера", коментира минути след пристигането си на аерогара "София" селекционерът на националния отбор Пламен Константинов.

Гибона похвали другия състав, който, под ръководството на Николай Желязков, се класира на четвъртфинал на Европейските олимпийски игри в Баку. "За малка страна като България няма нищо по-хубаво от това. С малките възможности, с които разполагаме, е чудесно, че имаме два отбора, представящи се прилично."

И Константинов, и опитното либеро Теодор Салпаров, признаха, че победите винаги са добре дошли и че би било голям успех, ако успеем да спечелим срещите срещу съперниците си в предстоящите домакинства във Варна.

Треньорът и един от най-ключовите волейболисти също така се обединиха около мнението, че в нашата Втора дивизия на Световната лига най-силният и опасен съперник е Франция.