Златните момичета обраха златните медали на Световното в София

Ансамбълът ни вече е с две първи места, гони и трето, индивидуално взехме още злата

по статията работи: iNews.bg | 01.04.2018 | 17:38
БФХГ

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча на Световната купа в София, след като отвя конкуренцията в дисциплината в зала "Арена Армеец". Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева изпълниха по изключителен начин съчетанието си и получиха оценка от 20.850 точки, с което не оставиха никакви шансове на другите ансамбли да мислят за титлата, предаде БГНЕС.

На второ място останаха гимнастичките на Япония, докато бронзовият медал бе за отбора на Италия. По този начин възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха втори златен медал в Световната купа в София, след като вчера триумфираха по категоричен начин и в многобоя. Малко по-късно днес те ще имат шанс да спечелят и трета титла във финала на 3 топки + 2 въжета.

По-рано днес българските гимнастички спечелиха три медала във финалите на обръч и топка в индивидуалните дисциплини на Световната купа. Катрин Тасева спечели сребърния медал във финала на обръча, след като получи резултат 19.950 за изпълнението си, докато Боряна Калейн грабна бронза с резултат 17.750 точки. Титлата в дисциплината бе за рускинята Александра Солдатова, която бе оценена с 18.550 за съчетанието си от съдиите. Солдатова спечели и титлата във финала на топка, където Тасева се пребори за бронзовия медал с резултат 17.650. Калейн допусна някои неточности в изпълнението си и завърши на пето място с 16.800 точки.