Йордан Йовчев си пожела финал на Олимпиадата в Лондон

Единствената цел пред 37-годишния гимнастик е Олимпиадата в Лондон

по статията работи: Мариян Найденов | 21.02.2012 | 18:17

Йордан Йовчев, който през януари спечели квота за шеста поред олимпиада, днес получи значката "Златна България" за спортист на месеца. От 1999 г. насам световният шампион и олимпийски медалист за 9-и път е на върха в традиционната медийна анкета.

От 26 гласували през януари, 15 са за него. Втора с 6 гласа е атлетката Ваня Стамболова, която спечели турнирите във Виена на 800 м и на 400 м. Трета е сноубордистката Александра Жекова, която заема трето място във временното подреждане при жените за Световната купа.

Освен хроничното страдание в рамото, през последните 2 седмици Данчо е подложен периодично на стоматологична хирургическа интервенция, но въпреки това днес показа, че стиска зъби и нищо не може да сломи духа му.

"Ако се наложи да помагам на отбора, ще участвам на Европейското първенство през май", заяви играещият президент на БФ Гимнастика в Пресклуб "България". Едномесечна подготовка ще му бъде достатъчна, за да се подготви на 2 уреда, смята Йовчев.

Старши треньорът на националния отбор Красимир Дунев обаче е категоричен, че при никакви обстоятелства няма да го включи в състава, ако има и най-малък риск за здравето му. Единствената цел пред 37-годишния гимнастик е Олимпиадата в Лондон. Той си пожелава да стигне до финал, ако успее повече, е добре дошло.

От понеделник започва лагер на националите в зала "Раковски". В края на март е турнирът за Световната купа в Доха, на който ще ни представят Александър Батинков, Ярослав Вовк и Велислав Вълчев.

След това тренировките продължават до Европейското първенство. Амбицията на Красимир Дунев е да сглоби отбор от 5-има състезатели и да се класираме до 12-о място отборно.