9-голова драма донесе на Барселона Суперкупата на Европа

5:4 срещу Севиля в незабравим дуел в Тблиси

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.08.2015 | 00:21

След неочаквана драма и вдъхновяващо луди 120 минути Барселона спечели четвърти пореден трофей през 2015 година под ръководството на Луис Енрике, след като подчини Севиля с незабравимо 5:4 в дуела за Суперкупата на Европа, за да даде своеобразно начало на сезона в европейския футбол.

Видео и подробности от мача вижте в Sporta.bg

Каталунците водеха с 4:1 в началото на второто полувреме, но непримиримите андалусци направиха немислимото и вкараха мача в продължения след лекция по спортен дух, мотивация и кураж.

Още в третата минута Евер Банега се превърна в първия играч, който от пряк свободен удар бележи срещу каталунците (при Енрике), но този шок не причини много главоболия на края на Стария континент.

За първи път в кариерата си Лионел Меси отбеляза цели два гола от преки свободни удари и в 9-ата и 17-ата минута се погрижи Барселона да осъществи скоростен пълен обрат. Бълхата стигна кота 80 в головете си в турнири на УЕФА и се изравни по този показател с Кристиано Роналдо.

Също така Меси вече има цели 10 попадения в последните си шест мача срещу Севиля, като преди днес головете му бяха отбелязани в срещи от испанското първенство. В 44-ата минута пък Рафиня – заместващ болния от заушка Неймар в авангарда на Барса – се възползва от подаване на Луис Суарес и се разписа за 3:1.

В 52-ата минута самият Суарес отбеляза дежурния си гол за 4:1, възползвайки се от грешка в защитата на Севиля, а пет минути по-късно Хосе Антонио Рейес засече центриране отляво за 4:2.

В 71-ата минута Кевин Гамейро от дузпа се разписа за 4:3 и направи вълнуващ финалния четвърт час от мача, като в 81-ата чудото стана – Йевхен Коноплянка вкара първия си гол за новия отбор след пас на друго ново попълнение Чиро Имобиле и вкара мача в продължения.

Педро Родригес с добавка за 5:4 в 115-ата минута отново потопи Севиля, но в последните минути андалусците изтърваха две чисти положения, с което не можаха да вкарат мача в изпълнение на дузпи.