Ансамбълът с пето и шесто място в Щутгарт

За съжаление днес грациите допуснаха грешки в изпълненията си

по статията работи: iNews.bg | 23.03.2014 | 19:17

Националният ансамбъл на България за жени завърши на пето и на шесто място на финалите на отделните уреди на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в германския град Щутгарт.

Възпитаничките на Ина Ананиева, които снощи спечелиха бронзов медал в многобоя, днес допуснаха грешки в изпълненията си. На 3 топки и 2 ленти българките са пети с оценка от 16.950 точки, а на 5 чифта бухалки - шести с 16.850 точки.

Българките са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Найденова и Цветелина Стоянова.

На топки и лента шампион е Русия със 17.850 точки, а Израел и Италия разделиха второто място с еднакви оценки от 17.150 точки. Пред България е и Азербайджан със 17.050 точки.

На бухалки победи отново Русия с 18.300 точки, пред Италия със 17.300 точки, Азербайджан със 17.100 точки, Украйна със 17.000 точки, Израел с 19.600 точки и България.

На финалите на отделните уреди при жените участва само Невяна Владинова на лента. Тя раздели седмото място с Яна Ризатдинова (Украйна), след като получиха еднакви оценки от 16.900 точки.

Победителка на лента е Маргарита Мамун (Русия) с 18.750 точки, която раздели първото място на бухалки и на обръч със сънародничката си Яна Кудрявцева. Рускините получиха за изпълнението си 18.700 точки. На топка златото спечели Кудрявцева с 18.600 точки.