Аржентина - Германия е финалът на Световно първенство 2014

Дузпите този път изиграха лоша шега на Холандия

по статията работи: Иво Вецев | 10.07.2014 | 01:50

Аржентина е вторият финалист на Световно първенство 2014, след като "албиселесте" минаха през рулетката на дузпите срещу Холандия и след 0:0 след 120 минути и 4:2 след дузпи Лионел Меси и компания ще играят на 13-и юли срещу Германия във финала на "Маракана".

Редовното време не предложи почти никакви емоции за зрителите, като двата отбора заложиха основно подсигуряването в защита и празните пространства бяха изключително малко.

Робен се разигра през второто полувреме и получи два шанса да отбележи, но Аржентина издържа, докато Силесен спаси единствените 3 точни удара в 90-те минути – 0:0 и продължения.

В добавените 30 минути Холандия беше малко по-активният отбор, но в крайна сметка голове не паднаха въпреки двата опита на Робен с удари отдалеч. Меси пък се загуби, с което и нападението на Аржентина не вървеше.

По-чистите положения обаче бяха за "албиселесте", които чрез резервите Макси и Агуеро изпуснаха на два пъти да поведат в резултата и да спечелят мача – 0:0 и дузпи.

Рон Флаар и Уесли Снайдер обаче не издържаха, Серхио Ромеро усети къде ще бият и спаси две изпълнения, с които прати своите на финал срещу Германия.

Аржентина се класира за финал за пръв път след 1986 година, когато Диего Армандо Марадона изведе своите до титлата. Сега Лионел Меси, който днес задмина Марадона по мачове (92 мача) има шанс да запише и последния голям трофей, който няма в своята визитка – световната титла.