Баварската машина Байерн вдигна Купата в Шампионска лига за шести път след успех над ПСЖ

Баварците биха ПСЖ с 1:0, а скъпоценния гол реализира Кингсли Коман, който е бивш играч именно на френския тим

по статията работи: iNews.bg | 24.08.2020 | 09:02
Фейсбук

Баварската машина Байерн ликува миналата нощ за шести път с най-високото европейско клубно отличие след минимална победа с 1:0 във финала срещу ПСЖ.

Инригуващ и интересен финал за Шампионска лига, в който след тежък сезон за футбола, предсторчно прекратени шампионати, карантина, заразени футболисти и нестандартно преформатиране на национални първенства и европейски турнири, един срещу друг на Ещтадио да Луж в Лисабон.се изправиха ПСЖ, за първи път в историята си и петкратния носител на трофея Байерн.

И двата отбора стартираха с минимални промени в съставите от полуфиналните мачове. На вратата на ПСЖ се завърна възстановеният от контузия Кейлор Навас, а за Байерн стартира бившият играч на парижани Кингсли Коман на мястото на Иван Перишич.

Още с първия съдийски сигнал и двата отбора демонстрираха открита игра и глад за голове.

Първата опасност дойде в 6-ата минута след удар на Тиаго Алкантара, който стреля над вратата. Няколко минути по-късно Килиан Мбапе подложи на сериозна проверка защитата на баварците.

В 18-та минута Неймар изправи на нокти привържениците на Байерн пред телевизионните екрани, изправяйки се сам срещу Нойер, но хладнокръвието на немския страж спаси вратата му суха.

Отговорът на немската машина не закъсня и в 22-ата Левандовски с технично завъртане стреля във вратата на Навас, но топката срещна гредата.

Краят на полувремето засили до червено напрежението и пред двете врати, като първо Мбапе пропусна стопроцентово положение от няколко метра в 45-ата минута, секунди след това Гнабри разстреля Навас, който успя да спре топката.

В добавеното от съдията време Коман падна в наказателното поле и германците поискаха дузпа, но италианския съдия Даниеле Орсато не отсъди нарушение.

Второто полувреме започна с напрежение, което ескалира в 52-ата минута, когато възникна стълкновение между Серж Гнабри и Паредес заради груб подход към Неймар. Разпрата завърши с два жълти картона.

По-уравновесената игра на Байерн след почивката сякаш приспа бдителността на парижани и в 59-ата минута, след продължителна и последователна атака последва центриране на Кимих към Коман, който с глава наказа бившите си съотборници. Последваха още няколко сериозни атаки към вратата на ПСЖ.

В 65-ата минута Марко Верати замени Паредес и внесе свежа сила в редиците на парижани. Последваха чудесно включване на Мбапе, който пропусна да засече пред вратата и спасен удар на Маркиньос след брилянтно подаване на Ди Мария.

В 73-ата минута французите претендираха за дузпа за нарушение срещу Мбапе, но отново Орсато остана белмълвен.

До края на мача баварците не дадоха никакви шансове за промяна на резултата, спечелвайки шестата си титла от 11 финала.

След срещата стартираха мощни празненства в Бавария, а цяла нощ областта не спа и бе раздирана от радостни викове.