Барселона и Атлетико очаквано продължиха напред

Каталунците се позабавляваха с Кордоба, бележейки 5 попадения на своя "Камп Ноу"

по статията работи: iNews.bg | 11.01.2013 | 00:24

Носителят на трофея Барселона се класира успешно за 1/4-финалите на Купата на Краля, след като тази вечер каталунците разгромиха с 5:0 втородивизионния Кордоба на своя "Камп Ноу". В първия мач Барса спечели с 2:0, а днес съвсем подчерта превъзходството си.

По два гола за победителите отбелязаха Давид Вия и Алексис Санчес, докато веднъж се разписа и Тиаго Алкантара. Така Барса продължи към следващата фаза на турнира, където съперник на "лос кулес" ще бъде отборът на Малага.

Новият стар носител на Златната топка Лионел Меси седна на резервната скамейка, като аржентинецът така и не се появи в игра. Жерар Пике, Шави, Андрес Иниеста и Педро изобщо не попаднаха в групата.

Хосе Пинто по традиция застана под рамката на вратата, докато Дани Алвеш, Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано и Мартин Монтоя стартираха в отбранителния вал. Алекс Сонг, Серхи Роберто и Тиаго започнаха в средата, докато Давид Вия, Сеск Фабрегас и Алексис действаха в предни позиции. Марк Бартра, Кристиян Тейо и Джонатан Дос Сантос се появиха в игра след почивката. Тито Виланова не бе на пейката за днешния двубой.

Както и можеше да се очаква, каталунците наложиха контрол над играта още от самото начало на двубоя. Още в 3' Алексис можеше да открие, но Саизар се намеси и не позволи това.

Десет минути по-късно отново стражът на гостите бе последна преграда пред гола, като този път лишен от попадение бе Сеск Фабрегас. Халфът стреля от близка дистанция, но вратарят на Кордоба отрази.

В 17' Саизар все пак остана безпомощен, а лошо подреждане в отбраната на гостите бе наказано от Тиаго. Младият халф получи подаване от Сонг и някак бе оставен очи в очи с противниковия вратар. Тиаго се възползва и технично пусна топката покрай Саизар за 1:0.

f88d6eaf-01ed-ef55-4c25-62a8bff15a76Между 21' и 26' дойдоха минутите на Давид Вия, който остави своя отпечатък върху срещата. В 21' Ел Гуахе вдигна трибуните на крака, осъществявайки чудесен рейд в пеналтерията на Кордоба. Испанският национал проби покрай аутлинията и от много малък ъгъл прати кълбото в мрежата за 2:0.

Пет минути по-късно отново Вия бе в прегръдките на съотборниците си, този път разписвайки се след силен удар с десния крак.

Минути по-късно близо до второ попадение бе и Тиаго, но изстрелът му срещна дясната греда на вратата.

На почивката Жорди Рура извърши две промени в състава на Барселона, като играта напуснаха капитанът Карлес Пуйол и Сеск Фабрегас. Техните места бяха заети от Марк Бартра и Кристиян Тейо.

И през втората част Барселона продължи да търси головете, а четвърто попадение падна още в 55'. Домакините изпълниха корнер пред вратата на Кордоба, а може би вероятно изненадващо и за самия него, Алексис Санчес реализира с глава за 4:0.

3c751773-72b6-04ec-ee01-04ab0aa64b63В средата на втората част Давид Вия бе много близо и до хеттрик, но астуриецът пропусна непростимо. "Седмицата" получи топката на перфектна позиция за изстрел, но останал напълно сам, изпрати кълбото над горната греда на вратата.

В 86' Алексис също направи сериозен пропуск пред вратата на Кордоба, когато чилиецът не успя да стори по-лесното.

Крилото успешно се измъкна от отбраната и вратаря на противника, но в ключовия момент се препъна и не успя да отправи изстрел.

Само минута по-късно обаче, чилиецът вече празнуваше. Нова атака на Барса остави Тейо на позиция за удар, а отразеният му изстрел срещна крака на Алексис, довеждайки и до пето попадение.

До края нови голове на "Камп Ноу" нямаше, а с общ резултат 7:0 Барселона продължи напред по пътя към защита на трофея. Сблъсъкът с Малага пък се очертава като един от най-интригуващите в 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Отборът на Атлетико Мадрид също очаквано се класира за 1/4-финалите, след като воденият от Диего Симеоне състав завърши наравно 0:0 при гостуването си на Хетафе.

Първата среща на "Висенте Калдерон" обаче завърши с убедителното 3:0 в полза на "дюшекчиите", което и им гарантира продължаване напред.