Ботев (Пд) допусна първо поражение през 2013-та година

Берое нанесе два ранни удара на "канарчетата", спорна засада лиши пловдивчани от късно изравняване

по статията работи: Даниел Любомиров | 10.04.2013 | 19:58  6 Виж всички снимки

Берое нанесе малко очаквано поражение на Ботев (Пловдив) с 2:1 пред екзалтираните 7 000 зрители на Градския стадион в Стара Загора.

"Канарчетата" имат основания да съжаляват, че не стигнаха до равенството, като с тази загуба се слага край на серията от 9 визити без загуба на тима в първенството.

Домакините нанесоха тежките си удари в самото начало на двубоя, като в 4-ата минута страхотен рейд на Венцислав Христов завърши с класен удар в мрежата за 1:0.

Прекрасно извеждащо подаване на Амир Саюд пък изведе Георги Андонов очи в очи с вратаря на гостите Адам Стаховяк и играчът на Берое по елегантен начин прати кълбото в целта за 2:0.

Мариян Огнянов уцели греда преди почивката, а в 64-ата минута Вандер Виейра с великолепен изстрел простреля стража на домакините Иван Караджов, за да върне интригата - 2:1.

Станислав Костов вкара изравнителен гол, който беше отменен заради съмнителна засада в 92-ата минута и така Ботев допусна първо поражение в първенството през 2013-та година.

Заради загубата "канарчетата" изпуснаха възможността да останат на 3-та позиция в класирането и със своя актив от 41 точки делят 4-тото място с ЦСКА, който утре приема шампиона Лудогорец на "Българска армия".

По-рано днес Литекс постигна изразителен успех с 6:1 над гостуващия Етър и това позволи на "оранжевите" временно да окупират 3-ата позиция с 43 точки.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините от Берое, които максимално се възползваха от импулса си в началото и нанесоха два тежки удара на противника.

Още в 4-ата минута невероятен рейд почти от центъра на Венцислав Христов му позволи да се освободи от опеката на Ангел Рахов, да излезе на стрелкова позиция и много елегантно да преодолее вратаря на Ботев (Пд) за 1:0.

По този начин Христов маркира с гол 75-ия си мач в А група, като попадението бе номер 19 за него в елита и 8-мо през този сезон (3 за Берое и 5 за Черноморец).

Ранният гол разстрои играта на гостите и те не успяваха да организират добра атака през първия половин час на срещата. Единствено Борис Галчев от пряк свободен удар пред наказателното поле застраши преднината на Берое.

В 16-ата минута "заралии" удариха отново съперника си - Амир Саюд подаде по изключителен начин топката в коридор и изведе Георги Андонов очи в очи със Стаховяк.

Последва прекрасно копване на кълбото от страна на нападателя, който ефектно покачи резултата на 2:0.

Ботев осъзна, че мачът се изплъзва от полезрението, при което започна да упражнява нещо като натиск срещу домакините.

Главно опасностите за Берое идваха от левия фланг на авангарда на Ботев, където много активен бе Луис Педро.

Негов пробив по крилото завърши с отлично центриране в наказателното поле за Мариян Огнянов, който моментално стреля, но вратарят Иван Караджов успя да отклони топката в гредата с върха на пръстите си.

След почивката Ботев определено пое инициативата в мача и накара домакините по-често да се защитават. Чистите положения обаче не бяха особено много, което бе добре дошло за "заралии", разчитащи на епизодични контраатаки.

В 64-ата минута все пак пловдивчани върнаха интригата с великолепен гол на Вандер Виейра. Той получи пас пред дъгата от Огнянов и с мощен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Караджов - 2:1.

Заключителните 20-ина минути бяха нервни и играта често биваше накъсвана, а за съжаление на гостите голът им не доведе до нужния импулс, който да ги вдъхнови за изравняване на резултата.

В 77-ата минута обаче активизацията в играта на капитана Иван Цветков можеше да осигури равенство на "канарчетата", но този път голмайсторът не можа да се разпише. Той размени много ефектно подавания със Станислав Костов в наказателното поле и се оказа на стрелкова позиция, но ударът му попадна право в ръцете на Караджов.

Така накъсванията на играта в края и обтегнатите докрай нерви на футболистите не позволиха нова промяна на резултата - 2:1 за Берое.