Германия преклони глава пред Ирландия

Световният шампион изненадващо загуби в Дъблин

по статията работи: Даниел Любомиров | 09.10.2015 | 00:07
ЕПА/БГНЕС

Световният шампион Германия се очакваше тази вечер да си осигури участие на Европейското първенство догодина във Франция, но вместо това изненадващо си усложни неимоверно ситуацията в група D.

Бундестимът щеше да се класира още в 9-ия кръг на квалификациите дори при равен като гост на Ирландия на стадион "Авива" в Дъблин, но вместо това допусна изключително нелепо поражение с 0:1, въпреки тоталното си преимущество на терена.

Подробности и видео от мача ВИЖТЕ В SPORTA.BG

В 70-ата минута вратарят Шей Гивън изрита топката с всички сили в предни позиции и по този начин почти от центъра изведе Шей Лонг сам срещу стража на гостите Мануел Нойер. Нападателят на Ейре надбяга без особени проблеми Джером Боатенг и с безпощаден шут по диагонала реализира единственото попадение – 1:0.

Преди (а и след) това германците поддържаха обсада пред вратата на домакините, но не стигнаха до кой знае колко много чисти положения, а освен тях, пропуснаха на няколко пъти да се разпишат и с удари от средна и далечна дистанция.

Така Германия остава лидер в групата с 19 точки, но вече има само 1 аванс пред Ирландия, който за малко не изпревари Полша в класирането. "Дружина полска" се нуждаеше от два гола на суперзвездата си Роберт Левандовски (един в 3-ата и един в 93-ата минута), за да стигне до равенство 2:2 като гост на Шотландия.

Така и Ирландия, и Полша имат по 18 точки в класирането, но "дружината" имат предимство при директните сблъсъци и засега са на второ място. Шотландия остава с 12 и по крайно болезнен начин отпада от битката дори за баражите.

Германия ще има шанс да си подпечата билетите за Франция в последния кръг в неделя, когато домакинства на Грузия, а по същото време Полша приема Ирландия, за да определят двата тима кой ще се класира директно за Евро 2016 и кой ще остане трети.