Гол шедьовър на Иниеста донесе минимална победа на Барса за Купата на Краля

Европейският клубен шампион Барселона срещна сериозен отпор при гостуването си на третодивизионния Хоспиталитет, но все пак се наложи с минималното 1:0

по статията работи: Мариян Найденов | 10.11.2011 | 08:46

Европейският клубен шампион Барселона срещна сериозен отпор при гостуването си на третодивизионния Хоспиталитет в първи мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на Краля. Срещата се игра толкова рано, защото бе изтеглена, заради участието на каталунците на Световното клубно първенство в началото на декември.

Шампионът на Испания с наложи с минималното 1:0, като Хосеп Гуардиола разбираемо бе заложил на експериментален състав, защото повечето от футболистите му са с националните си отбори за квалификации и контроли, а и за да даде шанс за изява на някои от младите футболисти.

Единственото попадение в срещата бе дело на Андрес Иниеста, който отбеляза рядко красив гол в заключителните минути на първото полувреме (42'), разстрелвайки вратаря на домакините с топовен шут от около 20 метра фронтално срещу вратата.

Каталунците създадоха много положения, но сериозни пропуски направиха Давид Вия, Сейду Кейта и Сеск Фабрегас, а в края на първото полувреме капитанът Карлес Пуйол нацели и греда с удар след центриране от корнер.

Трябва да се признае и сърцатата игра на домакините от Хоспиталитет, които не се уплашиха от именития си съперник и на свой ред създадоха няколко много опасни положения, но нямаха късмет да поразят вратата на каталунците, а и вратарят Пинто на два - три пъти трябваше да се намесва решително.

Все пак, макар и пестеливо, Барселона взе своето, като на каталунците им предстои и протоколна среща реванш на "Камп Ноу", която е насрочена за 21 декември.