Димитър Илиев спечели юбилейното 40-то рали Хеброс

Състезанието, което се проведе в подножието на Средна гора, продължава традицията на пловдивския старт, който тази година отбелязва своята 40-годишнина

по статията работи: Мариян Найденов | 30.07.2011 | 18:52

Екипажът на Виваком Рали Тим Димитър Илиев/Янаки Янакиев (Шкода Фабия S2000) записа третата си победа в четири кръга на националното първенство по автомобилизъм на рали, завършвайки днес начело на класирането от рали Хеброс. Състезанието, което се проведе в подножието на Средна гора, продължава традицията на пловдивския старт, който тази година отбелязва своята 40-годишнина.

След 84.34 състезателни километра лидерите в първенството от старта насам изпревариха Петър Гьошев/Димитър Спасов (Престиж Рали Тим, Пежо 207 S2000) с 13 сек и с 24.6 сек бяха по-бързи от шампионите за миналата година Крум Дончев/Петър Йорданов (Глобул Рали Тим, Пежо 207 S2000). В състезанието Митко и Янаки спечелиха 4 специални етапа, три победи в скоростните отсечки записаха състезателите на Престиж Пепи Гьошев и Митко Спасов, а Крум Дончев и Пепи Йорданов бяха най-бързи в една отсечка.

Четвърти е екипажът на М-Тел Рали Тим Ясен Попов и Даниел Попов (Мицубиши Лансър Ево 9), които обаче на два пъти днес се оказваха в критична ситуация, след като се завъртяха в четвъртата и петия специални етапи.

Състезанието завърши с интересна битка между бързо прогресиращите новобранци в шампионата - руснакът Антон Титов (Октан рейсинг, Ситроен Саксо) и каращият за шуменския клуб Стари столици Христо Атанасов. Той успя да стопи в последните две отсечки 6,6 сек и на финала изпревари Титов със 7.3.

Интересен двубой се завърза между ветерана в клас N8 Емил Денев (Ви и Ж тим, Рено Клио Спорт) и каращия едва за трети сезон Георги Маринов (ТМ Моторспорт, Пежо 206 RC). До предпоследното изпитание младият Маринов имаше шанс да изпревари съперника си в генералното класиране, но значително по-големия опит на Денев му осигуриха петата позиция и 10 т. за шампионата.

Според неофициалното класиране за шампионата Димитър Илиев/Янаки Янакиев вече имат 128 т., следвани от Петър Гьошев/Димитър Спасов - 104 точки, Крум Дончев/Петър Йорданов - 68 точки, и баща и син Попови - 36 т., и др.