Драма и продължения белязаха успех на Юве над Милан

Шампионите стигнаха полуфинал за Купата на Италия

по статията работи: Иво Вецев | 10.01.2013 | 00:58

Мирко Вучинич се превърна в герой за Ювентус, след като негов гол в продълженията в мегадербито с Милан прати неговия тим на полуфиналите за Купата на Италия.

Редовното време завърши при резултат 1:1 след голове на Ел Шарави (6) и Джовинко (12), като и двата отбора можеха да стигнат до победата. Вучинич обаче изригна в 5-ата минута на първото продължение и прати Юве на полуфиналите, където тимът на Антонио Конте.

Там шампионите ще срещнат Лацио, който вчера се класира безпроблемно. За втора поредна година пък "росонерите" прекланят глава пред Вучинич и компания.

И двамата треньори направиха промени в своите състави, но определено заложиха на голяма част от най-доброто, с което разполагат. Конте пусна Сторари на вратата, а в предни позиции пусна Матри на мястото на имащия проблеми с контузии напоследък Вучинич. Лука Мароне пък замени Пирло в сърцето на халфовата линия. Останалите бяха обичайните титуляри - Касерес, Бонучи, Барзали, Видал, Гиачерини, Исла, Лихщайнер и Джовинко.

Ел Шарави пък поведе атаката на Милан, като беше подпомаган от Емануелсон и получаващия все по-малко шансове Пацини. Амборзини също започна титуляр, а Ачерби и Мексес формираха центъра на защитата. Останалите в червено-черно бяха Амелия, Абате, Де Чилио, Монтоливо и Боатенг.

Срещата започна вихрено и още в 6-ата минута "росонерите" стигнаха до попадение, след като Боатенг бе чудесно изведен на лявото крило, като премина през Касерес и опита центриране, но топката рикошира в защитник. Пацини я прескочи и тя стигна до Ел Шарави, който прекрасен диагонален удар от границата на наказателното поле вкара в долния десен ъгъл на Сторари - 0:1.

Домакините обаче реагираха като ужилени и затегнаха обрача около Амелия, като в 12-ата минута "старата госпожа" получи право да изпълни пряк свободен удар на около 23 метра почти фронтално на вратата на Милан. Джовинко изпълни перфектно, като топката летеше много бързо и влетя на метър от Амелия, който дори не помръдна - 1:1.

Ювентус продължи да натиска, но нов гол не падна след прекрасните намеси на вратаря, който спаси няколко удара, сред които и нов изстрел на Джовинко от свободен удар. Нападателят излезе очи в очи с него в 33-ата минута, но бившият голмайстор на Парма не показа висока концентрация и стреля в аут.

Сторари пък можеше да подари втори гол за "росонерите", давайки топката на Ел Шарави, но там защитник на Юве се намеси решаващо и изби в корнер - 1:1 на почивката на "Ювентус Стейдиъм".

Второто полувреме започна силно за торинци, които направиха няколко чудесни атаки, но завършващото подаване в наказателното поле така и не се получаваше, а единствено Джовинко отправи удар, но отново беше отказан от Амелия.

Вучинич замени яловия след гола Джовинко, докато Алегри освежи слабата офанзива на отбора през вторите 45 минути, вкарвайки Къркич и Нианг, но "бианконерите" продължиха да натискат здраво, а в 75-ата минута Боатенг се оказа герой за своите, след като успя да блокира Лихщайнер, предпазвайки своя тим от второ попадение.

След пропуска и Пирло се появи на терена, като Конте ясно показа желанието си да спечели мача и първата победа за Юве през 2013. Това не даде добър резултат, като нови положения липсваха, а в края на редовното време Нианг пропусна да донесе успеха на Милан - 1:1 и продължения в Торино.

В 5-ата минута на продълженията обаче Милан загуби топката в нападение и домакините направиха страхотна контраатака, като топката стигна до Гиачерини, който пусна извеждащ пас за Де Челие. Резервата чукна към Вучинич, който с едно от малкото си докосвания в мача препарира Амелия и взриви пълните трибуни на стадиона в Торино - 2:1 за Ювентус.

През второто продължение Милан опита натискт, а Джакерини пропусна да реши всичко в срещата, след като Пирло му даде 30 метров пас, но той не успя да овладее топката, необезпокояван от никого.

"Росонерите" получиха уникален шанс, след като Нианг беше изведен на чудесна позиция, нахлу в наказателното, излъга персоналния си защитник, но ударът му бе твърде лек, за да затрудни който и да е вратар.

В 112-ата минута пък Вучинич отново беше изпуснат от Мексес, а той пусна на Исла, който от 6 метра стреля, но Амелия направи поредното си суперспасяване.

Милан получи нови уникални шансове в края, като първо резервата Къркич стреля право в Сторари от 5 метра, а ударът на Нианг отново беше спасен чудесно от резервния страж на Ювентус.