Дъжд от дузпи и червени картони на "Висенте Калдерон"

Атлетико (М) взе крехък аванс срещу Севиля в първи 1/2-финал от Купата на Краля

по статията работи: Константин Симидчийски | 01.02.2013 | 01:03

Отборът на Атлетико Мадрид взе аванс от един гол срещу Севиля в първи 1/2-финал от Купата на Краля, след като днес "дюшекчиите" се наложиха с 2:1 на своя "Висенте Калдерон" в столицата.

И трите гола в мача паднаха след изпълнения на дузпи, като показани бяха и три червени картона - един за домакините и два за гостите. Отстранен от състава на Атлетико бе уругваецът Диего Годин, докато изгонени от андалусците бяха Емир Спахич и Фернандо Наваро.

И двете дузпи за Атлетико бяха вкарани от Диего Коща, който в днешния мач заместваше контузения Радамел Фалкао на върха на атаката. От бялата точка за Севиля се разписа Алваро Негредо.

Така Атлетико взе крехък аванс преди реванша на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля, където със сигурност ни очаква здрава и оспорвана битка. Срещата ще се изиграе в края на февруари.

Първата част в Мадрид завърши без голове, въпреки, че в края на полувремето Атлетико натисна сериозно своя съперник. Сериозен пропуск направи Диего Коща, който не успя да реализира напълно сам срещу вратаря Бето. За севилци можеше да се разпише Негредо, но Тибо Куртоа отново показа класа.

Истински интересно стана през втората част, когато и на практика се случи всичко в мача. Още в началните минути севилци останаха с човек по-малко, след като Спахич игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Диего Коща, който реализира дузпата за 1:0.

В 56' обаче балансът бе възстановен. Диего Годин спря с ръка пътя на топката към мрежата, като уругваецът също бе изгонен. Алваро Негредо пък отбеляза дузпата за 1:1.

Крайното 2:1 бе оформено в 70', също от дузпа. Този път с ръка игра Фернандо Наваро, а отново Коща вкара във вратата на Бето.

Малко преди края Фернандо Наваро получи и червен картон, след като спря откъсващия се напред Арда Туран.