Загуби за Барселона и Байерн (М), Милан най-накрая победи

Наполи изненада каталунците след грешка на Клаудио Браво

по статията работи: iNews | 07.08.2014 | 10:18

Отборите на Милан победи в контрола мексиканския тим на Чивас (Гуадалахара) с 3:0 в контролна среща играна в Хюстън.

В други контроли играни тази нощ отборите на Барселона и Байерн (Мюнхен) записаха загуби. Каталунците отстъпиха на Наполи с 0:1 е Женева.  Баварците пък загубиха в САЩ от сборен отбор на американската Мейджър Сокър Лийг.

Милан победи убедително отбора на Чивас (Гуадалахара). Головете за "росонерите" отбелязаха М'Байе Нианг в 19', който се възползва от грешка в защитата след центриране на Кейсуке Хонда.

Нападателят Марио Балотели се разписа за 2:0 в 37-та минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.  Крайният резултат бе оформен от резервата Джампаоло Пацини, който се появи на мястото на Балотели. Пацини засече центриране на Мунтари отдясно.

Възпитаниците на Филипо Индзаги изпуснаха няколко шанса да направят победата още по-изразителна, като с пропуски се отчетоха Сапата и Сапонара. Това е първа победа за италианския тим в последните 4 мача, след като те загубиха проверките срещу Олимпиакос (0:3), Манчестър (Сити) (1:5) и Ливърпул (0:2).

Байерн записа първа загуба в предсезонната подготовка след 1:2 от сборен отбор на лигата в САЩ. Дежурният голмайстор в контролите Роберт Левандовски се разписа още в 8-та минута, но Лендън Донован и Брадли Райт обърнаха резултата.

Барселона загуби от тима на Наполи най-вече заради грешката на новото попълнение на отбора Клаудио Браво, който застана на вратата. За каталунците отсъстваха Меси, Неймар и Масчерано, докато Игуиан остана на резервната скамейка.

Единственият гол в мача падна в 79-та минута, когато Блерим Джемайли стреля отдалеч, но вратаря Браво не успя да реагира добре и топката му мина през ръцете, за да влезе във вратата за 0:1.