Злато и сребро за наши гимнастички в Лисабон

Невяна Владинова спечели златния медал, а Катрин Тасева завоюва сребърно отличие в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика в Португалия

по статията работи: iNews | 10.03.2019 | 13:00
БТВ

Невяна Владинова спечели златния медал, а Катрин Тасева завоюва сребърно отличие в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия), предаде БНР. Владинова завърши със сбор от 80.250 точки, след като снощи получи оценки от 21.300 точки за композицията си с топка и 20.850 на обръч. Тасева, която бе лидер в класирането след първите два уреда, остана втора. В петък тя игра много силно, първа получи оценка над 20 на турнира (20.500 на бухалки), но във втория ден допусна грешки и беше оценена с 19.500 на топка и 18.650 на обръч. Така Тасева събра 77.850 точки и взе среброто.

Бронзовото отличие спечели представителката на Япония - Кахо Минагава със 75.250 точки, а четвърта се класира Юлиана Телегина от Израел със 75.100.

Боряна Калейн изигра една страхотна топка и получи оценка от 21.400 - нещо, което тя постига за първи път на състезание. Калейн се класира на пето място в многобоя със 73.600 точки, Татяна Воложанина е шеста със 72.500 точки. Воложанина се представи отлично на топка и заслужи оценка от 19.900, но допусна грешки с обръча и получи 17.350 точки.

Така на финалите днес България ще има по две представителки на всеки от четирите уреда при жените и при девойките. При жените Невяна Владинова ще участва на всичките четири финала, Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна Калейн - на топка и обръч. При девойките Катрин Цонева ще играе на всичките четири финала, Стилияна Николова на въже, топка и бухалки, а Красимира Илиева е финалистка на лента.

До момента България има четири отличия - злато за Владинова и сребро за Тасева в многобоя при жените, а при девойките - Катрин Цонева спечели сребърния медал, а Красимира Илиева взе бронзовото отличие. Финалите на отделните уреди са днес от 16 до 19 часа.