Интер победи с 2:0 като гост Сампдория и се изкачи на втора позиция в Серия А

Шампионите с ценна победа, Удинезе разби Палермо със 7:0 като гост

по статията работи: iNews.bg | 27.02.2011 | 23:54

Отборът на Интер стигна до ценен успех като гост над тима на Сампдория. "Нерадзурите" се наложиха с 2:0, като попаденията бяха дело на Снайдер от пряк свободен удар и Самуел Ето'о в добавеното време на срещата.

През първата част двата тима имаха по няколко изгодни възможности за гол, като Интер бе малко по-активния тим. До попадение обаче не се стигна, а шампионите и домакина се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Второто полувреме отново продължи в не особено високо темпо и предимно с игра в средата на терената. Първата възможност за Сампдория в 62-ата минута, но Жулио Сезар изпревари Макароне и не позволи по-сериозна опасност.

В 72-ата минути обаче Интер все пак стигна до гол, а в негов автор се превърна Уесли Снайдер, извел своя тим напред след гол от пряк свободен удар. В добавеното време на мача гостите стигнаха и до втори гол, дело Самуел Ето'о, който с мощен шут подпечата успеха "нерадзурите".

Благодарение на този успех Интер поне временно измести от второто място отбора на Наполи, събирайки с една точка повече от неаполитанците - 53. Лидер е тимът на Милан с 55, който има мач с Наполи в понеделник вечерта.

В друг изключително вълнуващ двубой от 27-ия кръг отбора на Удинезе разгроми с впечатляващото 7:0 като гост отбора на Палермо. Домакините трябваше да доиграят срещата с двама човека по-малко след червените картони на Бачинович през първото и Дармиан през второто полувреме.

С четири попадения за Удинезе се отличи младият талант Алексис Санчес, а три добави дежурният голмайстор Антонио Ди Натaлe, последният от които от дузпа. Именно Ди Натале даде аванс на гостите в 10-ата минута, а Санчес се разписа в 19-ата и 28-ата, за да направи преднината на тима си класическа след половин час игра.

Така тимът на Удинезе вече уверено гледа към участие в евротурнирите през следващия сезон. "Зебрите" се изкачиха на пето място в таблицата на Серия А с 47 точки от 27 мача. Палермо пък, след добрия старт на сезона, се смъкна до 8-ото място с 40 пункта.

Тимът на Парма пък успя да си тръгне непобеден от Рома на "Стадио Олимпико". Българинът Валери Божинов не бе групата за мача, завършил при резултат 2:2. Домакините водеха с два гола преднина почти до самия край на двубой, когато Амаури успя да донесе точката на своя тим след две попадения в рамките само на пет минути.

Ето и останалите резултати от 27-ия кръг на Серия А: Ювентус - Болония - 0:2, Катания - Дженоа - 2:1, Бари - Фиорентина 1:1, Бреша - Лече - 2:2, Каляри - Лацио - 1:0 и Чезена - Киево 1:0. Утре е дербито в челото на класирането между лидера Милан и третия Наполи.