Интер спечели Купата на Италия след 3:1 над Палермо

"Нерадзурите" взеха втора поредна купа на страната и седма в историята на клуба

по статията работи: Мариян Найденов | 30.05.2011 | 07:59

Отборът на Интер триумфира в турнира за Купата на Италия, след като на финала се наложи с 3:1 над Палермо на Стадио "Олимпико" в Рим. Самуел Ето'о бе точен на два пъти за "нерадзурите", а третото попадение бе дело на Диего Милито. Почетният гол за Палермо отбеляза Езекиел Миньос, който малко след това бе изгонен и така сицилианците завършиха срещата с човек по-малко. Това бе втора поредна Купа на Италия за Интер и общо седма в историята на клуба.

Мачът започна добре за Палермо, които можеха да открият резултата още във втората минута, но Абел Ернандес пропусна чудесен шанс. В 18-та минута звездата на сициалианците Хавиер Пасторе бе изведен сам срещу Жулио Сезар, но си поведе лошо топката и бе успя да отправи удар.

Така се стигна до 26-та минута, когато Интер нанесе своя удар. Уесли Снайдер изведе Самуел Ето'о очи в очи с вратаря на Палермо и камерунският нападател не сбърка за 1:0.

Последваха силни минути за Палермо, но техните атаки се разбиваха в добре организираната защита на "нерадзурите". Сицилианците имаха и претенции за дузпа при едно положение в 42-та минута, но главният съдия остана безмълвен.

След почивката картината на терена не се промени, като Палермо нападаше, докато Интер предимно се отбраняваше и разчиташе на контраатаки. Пропуски в началото на второто полувреме направиха Федерико Балдзарети и Абел Ернандес, а в 60-та минута влезлият като резерва Фабрицио Миколи бе много близо до изравняване на резултата, но Жулио Сезар показа класа и спаси изстрела му с глава.

Така се стигна до 76-та минута, когато Уесли Снайдер открадна една топка в центъра на терена и веднага намери Самуел Ето'о, който с хладнокръвен удар удвои преднината на "нерадзурите".

В 88-та минута футболистите на Палермо най-накрая стигнаха до гол, а точен бе Езекиел Муньос, който се разписа отблизо с глава след центриране от корнер.

В добавеното време на двубоя Ето'о можеше да оформи хеттрик, но нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар, а малко след това Диего Милито оформи крайното 3:1. Аржентинският таран получи отличен пас от Горан Пандев и с удар от границата на наказателното поле сложи точка на спора.