Италия и Хърватия стартираха с победи в нашата група

"Адзурите" победиха Норвегия с 2:0, а "шахматистите" се справиха с Малта

по статията работи: iNews | 09.09.2014 | 23:55
БТА/AP

Отборите на Италия и Хърватия записаха победи в нашата група H от квалификациите за Евро 2016. "Скуадза Адзура" се наложи с 2:0 като гост на отбора на Норвегия, докато хърватите се справиха със същия резултат като домакини на Малта.

Новата Италия на Антонио Конте впечатли с изявите си на терена в Осло. Бившият наставник на Ювентус успешно пренесе своята любима схема на игра 3-5-2 в националния отбор, въпреки че отсъстваха играчи като Пирло, Киелини и Бардзали, които са са контузени, а Маркизио е наказан.

Италия започна много силно мача на много високи обороти и откри резултата в 16-та минута. При една от бързите си атаки отляво топката попадна в Симоне Дзадза, който финтира защитник и стреля във вратата за 1:0. Топката влезе във врата и с помощта на рикошет в крака на  Хаварт Нордвийт, който заблуди вратаря. Това бе първи гол на 23-годишният нападател на Сасуоло, който записа втория си мач с националната фланелка.

Италия започна спокойно втората част и изчакваше своя съперник, който се опитваше да атакува. Домакините тръгнаха в по-предни позиции да търсят изравнителен гол, но бяха наказани. В 62-та минута резервата Мануел Паскуал центрира отляво точно на главата на Лео Бонучи и защитника на Ювентус покачи на 2:0. Следващият двубой на Италия от група H e срещу Азербайджан в Палермо на 10 октомври. Вижте подробности от мача и видео в Sporta.bg.

В другата среща Хърватия победи с 2:0 Малта. Гостите останаха с човек по-малко още през първото полувреме и малко изненадващо домакините не успяха да отбележат гол през първата част. Веднага след подновяването на играта през втората част обаче Лука Модрич бе точен, а резерва  Андрей Крамарич отбеляза първия си гол с националната фланелка за крайното 2:0. Вижте подробности от този сблъсък в Sporta.bg.

Така в група H България, Хърватия и Италия тръгнаха с победи и вече имат по три точки.