Чиро Имобиле и Даниеле де Роси вкараха за "Скуадра Адзура"

по статията работи: Божидар Азманов | 05.09.2014 | 00:20
БТА/AP

Антонио Конте дебютира начело на Италия с победа с 2:0 над състава на Холандия.

Успехът на италианците бе изкован в първите десет минути на срещата. Те поведоха с гол на Чиро Имобиле още след три минути игра, който получи страхотен пас от Леонардо Бонучи.

Даниеле де Роси удвои от дузпа в 10-а минута. За нарушението, при което бе отсъден 11-метровия наказателен удар, Бруно Мартинс Инди бе изгонен с червен картон

Както е известно Италия е съперник на България в Квалификациите за Европейското първенство по футбол във Франция.

Срещу Холандия Конте избра схема 3-5-2. На вратата застана Салваторе Сиригу, а пред него се подредиха Андреа Ранокия, Леонардо Бонучи, Давиде Астори, Матео Дармиан, Клаудио Маркизио, Даниеле Де Роси, Емануеле Джакерини, Матиа Де Шилио, Чиро Имобиле и Симоне Дзадза.

За Холандия, където Гуус Хидинк замени Луис ван Гаал, стартираха Йеспер Силесен, Дарил Янмаат, Стефан Де Врай, Бруно Мартинс Инди, Дейли Блинд, Найджъл Де Йонг, Дирк Кайт, Жоржиньо Вейналдум, Уесли Снайдер, Джърмен Ленс Ленс и Робин Ван Перси.

Повече за мача между Италия и Холандия вижте в Sporta.bg

Друг от съперниците на България в квалификациите - Хърватия, постигна победа с 2:0 в контролна среща с тима  на Кипър.

Двубоят се игра в Пула, а головете за домакините вкара звездата на Атлетико (Мадрид) Марио Манджукич, който бе точен в 18-а и 58-а минута.

Наставникът на хърватите Нико Ковач избра мача да започнат Субашич, Стринич, Сърна, Ловрен, Чорлука, Брозович, Халилович, Ковачич, Модрич, Манджукич и Крамарич.