Казийски и Стойчев не успяха да спечелят Шампионската лига

Халкбанк загуби финала от Белогорие (Белгород)

по статията работи: Божидар Азманов | 23.03.2014 | 19:56

Радостин Стойчев и Матей Казийски изгубиха финала в Шампионската лига по волейбол след поражение с 1:3 (18:25, 25:22, 16:25, 25:27) на техния Халкбанк (Анкара) от Белогорие (Белгород).

Така руският състав спечели трета титла на Европа в своята история. За двамата българи в състава на турския тим тя можеше да е четвърта. До този момент те бяха стъпвали три пъти на европейския връх, всичките с отбора на Тренто.

Казийски завърши с 15 точки, а най-резултатен за Халкбанк бе Митар Джурич с 19. Османи Хуанторена добави още 12, докато за Белогорие с май-много се отчете Георг Грозер - 16. Дмитри Илинкин реализира 14, а по 13 записаха Сергей Тетюхин и Дмитри Мусерски.

Първият гейм бе равностоен до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:15 за Белогорие. След това обаче руснаците дръпнаха с шест точки и не позволиха да бъдат застигнати.

В началото на втората част Белогорие дръпна, но при 15:12 последва серия за турския тим и той обърна до 16:15 след блок-аут на Матей Казийски. Силните минути на Халкбанк продължиха и геймът отиде в тяхна полза.

Третата част вървеше точка за точка до 7:7, но след това руснаците успяха да се откъснат. При втората техническа пауза те водеха с 16:10 и нямаха проблеми да вземат гейма със солиден аванс - 25:16.

В заключителната част руснаците поводеха до 9:7, след което последва обрат - 11:9 за Казийски и компания. Турският тим съумя да запази аванса си почти до края на гейма. При 22:17 Халкбанк изглеждаше, че ще се стигне до тайбрек, но страхотна изява на Тетюхин намали изоставането на Белогорие на само три точки.

Радо Стойчев взе прекъсване, но това не даде резултат и сервисът на Тетюхин не бе спрян и се стигна до 23:22 за руския състав. Халкбанк спаси два мачбола, но при третия опит Белогорие успя да затвори гейма, а с това и мача.

По рано днес Ястжембски (Венгел) спечели третото място след победа с 3:1 (25:21 ,20:25, 25:17, 25:23) над Зенит (Казан).