Канада продължава с успешното представяне на Световното първенство

Полша записа пета поредна победа

по статията работи: iNews | 07.09.2014 | 20:00

Отборът на Канада продължава с чудесното си представяне на Световното първенство по волейбол 2014.

Канадците завършиха с победа участието си в група C и изпревариха България в класирането. "Лъвовете" могат да си върнат второто място ако победят тима на Русия в тежкия сблъсък тази вечер.

"Кленовите листа" пречупиха Китай почти по същия начин, както по-рано го бяха направили възпитаниците на Пламен Константинов – 26:24 и 27:25 в оспорваните първи два гейма, след което по-убедителна преднина в третия 25:17 и чиста победа.

Така Канада натрупа 11 точки в актива си и излезе на второ място в Група С с 2 повече от България, докато Китай приключва на 4-та позиция с 6 пункта. Това означава, че "лъвовете" се нуждаят от успех с 3:0 или 3:1 над Русия, за да изпреварят "кленовите листа", защото дори победа с тайбрек няма да ни извиси над съперника, тъй като съотношението в геймовете ще е в полза на Канада.

Второто място има значение дотолкова, че ще осигури по-лека програма в следващата фаза, защото лидерите и подгласниците от първите групи играят срещу третите и четвъртите отбори в първите си два мача.

В друга среща от Световното по волейбол Полша пречупи Аржентина с 3-0 и си осигури първото място в група А. Поляците зарадваха публиката във Вроцлав като спечелиха пета поредна победа и записаха само победи в първата групова фаза.

Мачовете от втората групова фаза на поляците ще се проведат в Лодз. Освен Полша в група Е ще са и отборите на Аржентина, Сърбия, Австралия, Франция, Иран, САЩ и Италия. Резултатите между отборите от първата групова фаза се запазват.

Най-добри за отбора на Полша бяха Мариуш Влазли и Михал Винярски, които записаха по 16 точки. За отбора на Аржентина Себастиан Соле и Хосе Луис Гонзалес реализираха съответно 11 и 10 точки.