Кандидатите за топ 3 в Италия се изложиха

Наполи, Сампдория и Удинезе с равенства, Дженоа с шанс да стане трети

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.11.2014 | 18:18

След вчерашната катастрофална загуба с 0:3 на Лацио от шампиона Ювентус днес другите кандидати за третото място в Серия А също не можаха да запишат победи и отвориха път на Милан, Интер и Дженоа да се присъединят към борбата.

Довечера от 21:45 е дербито на Милано между "росонерите" и "нерадзурите", а "грифоните" от Генуа приемат Палермо в понеделник в същия час.

Наполи не можа да надвие като домакин Каляри и се задоволи със зрелищен хикс 3:3, докато Сампдория бе спряна при гостуването си на Чезена и успя да вземе само точка след 1:1. Удинезе продължи негативната си серия в шампионата и стигна до 1:1 на "Фриули" срещу Киево.

По-надолу в таблицата Сасуоло излезе на 10-то място с успех 1:0 в ранния мач за деня над Торино, като има 15 точки – точно колкото е активът на Верона, след като днес бившият отбор на Валери Божинов и Николай Михайлов отстъпи с 1:2 при домакинството си на Фиорентина.

На стадион "Сан Паоло" в 11' Гонсало Игуаин осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле, надигра няколко защитници и с категоричен удар даде аванс на "небесносините". Няколко минути по-късно отново той можеше да удвои, но прати топката в аут.

Все пак в 30' резултатът вече беше 2:0. Джонатан Де Гузман беше намерен отлично в наказателното поле и стреля от добра позиция, но вратарят със сетни усилия изби. Инлер обаче от средна дистанция намери топкта по отличен начин и реализира за 2:0.

Домакините обаче решиха, че са си решили двубоя и сбъркаха фатално в следващите няколко минути. След отлична комбинация в атаката на Каляри Ибарбо получи в наказателното поле и безпроблемно отбеляза за 2:1. Още в самото начало на вторатата част резултатът беше 2:2, след като Росетини намери Фариас, а нападателят не сбърка.

След попадението Хамшик и компания изпуснаха две страхотни положения, но все пак в 62' отличен пробив на Маджо завърши с центриране за Де Гузман, който с глава препарира вратаря на Каляри за 3:2.

Ибарбо и Фариас обаче комбинираха чудесно в 67' и донесоха безценната точка за своите, тъй като Наполи не показа достатъчно футболни достойнства, за да спечели срещата в последните 20 минути.