Лалова оглави европейската ранглиста на 100 метра с личен резултат за сезона

Българската спринтьорка се класира за полуфиналите в спринта на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки

по статията работи: Божидар Азманов | 27.06.2012 | 12:24

Ивет Лалова се класира за полуфиналите в спринта на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки (Финландия).

На Олимпийския стадион във финландската столица българката спечели първо място във втора предварителна серия с личен резултат за сезона от 11.06 секунди (+1.7 м/сек).

До сега спринтьорката ни имаше резултат от 11.27 секинди през годината.

С това Лалова излезе начело в европейската ранглиста на 100 метра за годината.

Българката нямаше никакви проблеми за победата в пресявката, като направи много добър старт и пое лидерството в самото начало.

Олга Белкина от Русия стана втора с 11.26 секунди, а норвежката Ензине Окпараебо спечели третото място, даващо директно право за полуфинал с 11.27 секунди.

Габриела Лалева финишира шеста в третата серия. Тя даде постижение от 11.79 секунди, което няма да й даде право да стартира втори път днес.

Полуфиналите са днес в 20.05 часа.

В тласкането на гюле Георги Иванов се нареди седми в квалификационна група "Б" и 16-и в крайното класиране с 19,14 метра от първия си опит.

34 см лишиха атлетът ни от място сред 12-те финалисти. Той записа 19.14 м, 19.02 и фаул.

Иванов не успя да се задържи в сектора и направи фаул при последния си опит, при който гюлето падна в рамките на 19.60 м. Такъв резултат щеше да заведе Иванов до първия му финал на голямо първенство при мъжете, но опитът не бе зачетен.

Бившият световен шампион за юношиостана далеч от личното си постижение през сезона от 20,33 метра, което записа преди седмица на държавния шампионат в Сливен.

Лайос Кюрти (Унг) е последният финалист в тласкането на гюле с 19.48 м. Квалификационната норма от 20.30 м преминаха само двама атлети - световният шампион Давид Щорл (Гер) - с пъри опит точно на 20.30 м, и Рутгер Смит (Хол) - 20.55 м.