Лацио с 8-ма победа в Серия А, Аталанта отнесе Наполи

Мачът между Рома и Парма на "Олимпико" бе отложен заради проливния дъжд над Рим

по статията работи: Мариян Найденов | 02.02.2014 | 19:15

В България може да е зима и температурите да са под нулата, но в други части на Европа валят дъждове и то сериозни. Проливните валежи, които се изляха над Италия и по-конкретно над столицата Рим дори отложиха срещата от 22-ия кръг на Серия А между Рома и Парма.

Теренът на стадион "Олимпико" бе наводнен до такава степен, че официалните лица на стадиона се принудиха да отменят събитието, като все още не е насрочена нова дата за провеждането на мача.

Двубоят между Рома и Парма все пак започна, но като футболистите се помъчиха да играят в огромните локви около 11 минути, след което съдията окончателно го прекъсна.

Съперникът на българския шампион Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа Лацио пък записа осма победа от началото на сезона, след като римските "орли" взеха с 2:0 визитата си на Киево.

Гостите реализираха по един гол във всяко полувреме, като националът Антонио Кандрева откри още в 6', след като се възползва от подаване на Балде Диао Кейта.

Двадесет минути преди края на мача Лацио нанесе втория си удар. Асистентът за първото попадение Балде Диао Кейта сам отбеляза втория, като този път асистенцията бе дело на Кристиян Ледесма.

Така Лацио отново излезе пред Милан във временното класиране на Серия А, изкачвайки се на 9-о място с 31 точки. "Росонерите" са десети с 2 точки по-малко.

Отборът на Наполи си тръгна с пасив от три гола след тежко поражение при гостуването си на Аталанта в Бергамо.

Нападателят на домакините Херман Денис наказа бившия си тим в 47' и 65', а Макси Моралес в 70' се възползва от поредната груба грешка на в отбраната на "нерадзурите", за да оформи класическата победа на своя отбор.

След тази загуба Наполи остава на 3-то място с 44 точки - на 6 точки от втория Рома и на 12 от лидера Ювентус, които са и с по мач по-малко.