Левски и Лукойл с ново шоу, "студентите" на победа от титлата

Сашо Янев и Божо Аврамов решиха мача в края

по статията работи: Иво Вецев | 29.05.2014 | 20:08

Лукойл Академик изигра силни финални две минути в поредния драматичен двубой срещу Левски и шампионите спечелиха със 106:99 гостуването си на "сините" в препълнената зала "Универсиада".

Така "студентите" стигнаха до 2:1 в серията и са само на една победа от това да защитят титлата си, която не са губили вече 11 години.

Левски имаше 87% успеваемост в стрелбата от две точки, но слабата защита на отбора изигра много ключова роля в десетте точки разлика, които се получиха между Лукойл и "сините” преди финалната четвърт.

В края Левски успя да направи финален щурм и дори да поведе с точка благодарение на перфектния днес Брендън Хийт, и най-вече на силната зонова защита. Сашо Янев и Божидар Аврамов обаче направиха невероятни последни минути и вкара 7 точки в края, с които бетонира успеха за своите.

"Сините” загубиха в края, след като оставиха на цели 3 пъти сами баскетболисти на Лукойл, а Янев беше изключително точен. Захариев изпусна на два пъти, а Хийт изпусна също още два пъти – 99:106 за гостуващия тим.

Сашо Янев определено записа най-силните си минути за Лукойл и, след като имаше 3 минути до момента в серията, изригна с 15 точки за само 23 минути. По 19 точки записаха Уийдън и Килигсуърт.

Брендън Хийт беше лидер на Левски със своите 39 точки и 8 асистенции, а с 24 се отчете Чалмарс. Следващата среща е в събота от 18:00 часа, отново в зала "Универсиада".