Левски продължава към 1/4-финалите за Купата на България

"Сините" победиха като гост Несебър с 3:1

по статията работи: iNews.bg | 28.10.2015 | 15:40

Отборът на Левски спечели гостуването си от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България с 3:1 срещу Несебър. По този начин "сините" си уредиха място в следващата фаза, а съперникът си ще го научат на 3.11, когато е жребият за 1/4-финалите. Феновете на клуба отново ще се надяват на среща с вечния враг ЦСКА, но дали това ще се случи, предстои да разберем.

Цялото действие от мача се разви през първата част, когато бяха отбелязани всички голове. Божидар Краев даде аванс на "сините" в 13-та минута, а в 27-та Мигел Бедоя удвои. Секунди по-късно Боян Йоргачевич спаси коварен удар с глава на Цветомир Цонков. След 30 минути игра Краев реализира и втория си гол в мача и трети за Левски, а малко преди почивката, капитанът на Несебър Николай Костов върна едно попадение след прекрасно изпълнен пряксвободен удар.