Левски се справи с новака Пирин Гоце Делчев в контрола

"Сините" вкараха четири гола на своите гости, но отново показаха слабости

по статията работи: Божидар Азманов | 04.08.2012 | 22:04

Левски победи новака в А група Пирин Гоце Делчев с 4:1 седмица преди старта на шампионата.

Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов", а точни за "сините" бяха Дъстли Мюлдер, Базил де Карвальо, Марсиньо и Роман Прохазка. За гостите точен бе Димитър Пиргов.

Футболистите на Илиан Илиев показаха доста слабости в играта си, но радващото е, че успяха да отбележат цели четири гола. Очевидно бе обаче, че ранното отпадане от ФК Сараево в Лига Европа и скандалите в последните седмици не се отразяват добре на тима.

Левски можеше да открие резултата още в 7-та минута, но Роман Прохазка прехвърли вратарят на гостите. Няколко минути по-късно Албин Ходжа удари напречната греда на вратата на Пламен Илиев след удар от 23 метра.

Последваха няколко опита, но "сините" така и не успяха сериозно да застрашат вратата на гостите. Така се стигна до 29-та минута, когато резултатът откри Дъстли Мюлдер, който бе изведен сам срещу Абдиков от Симеон Райков.

След това самият Райков пропусна да реализира, за да се стигне до 36-та минута, когато отново той даде асистенция на Базил де Карвальо и новият нападател на Левски направи резултата 2:0.

В 41-та минута резултатът придоби класическо измерение, след като Марсиньо подаде на Карвальо, грешка на бранител на Пирин върна топката в краката на бразилеца и той реализира третото попадение.

На почивката Илиан Илиев замени новото попълнение Димитър Везалов със Сюлейман Диамутен и именно малиецът сбърка глупаво в началото на втората част, но Пламен Илиев попарави неговата грешка.

Последваха пропуски на Симеон Райков и Цветелин Тонев, а двамата наставници направиха доста рокади в отборите си. В 73-та минута гостите успяха да намалят с гол на Димитър Пиргов, който се извиси над бранителите на "сините" след центриране от фаул и изпрати топката във вратата на Пламен Илев, който не успя да се намеси добре.

Левски обаче върна гола моментално. Само шест минути по-късно Антонио Вутов достави топката Роман Прохазка и той от границата на наказателното поле разстреля Абдиков за 2:0.

Другата седмица Левски стартира участието си в А група с домакинство на Черноморец. Двубоят отново е на "Герена".

В двубоя с Пирин Левски игра с традиционното "Л" на екипите. В началото на сезона "сините" бяха поставили клубната емблема на фланелките, което не бе посрещнато радушно от феновете и в крайна сметка ръководството на клуба се съобрази с тяхното желание.