Левски счупи каръка с първи успех през сезона

"Сините" взеха поправителния срещу Пирин (Гоце Делчев)

по статията работи: Даниел Любомиров | 04.08.2013 | 19:44  15 Виж всички снимки

Левски постигна първа победа през новия сезон и под ръководството на Славиша Йоканович, след като срази с 2:0 домакина Пирин (Гоце Делчев).

Така "сините" прекратиха една от най-неприятните и черни серии в историята си и спечелиха 3 точки в актива си, за да се изравнят с ЦСКА и Черноморец на 8-то място. Пирин остава на последна позиция със само 1 пункт.

Пълното класиране на А група до момента вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Съставите на двата тима можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Цветан Генков откри резултата в 35-ата минута след отлично центриране от левия фланг на Гари Родригес. Именно тези двама футболисти се сдърпаха на вчерашната тренировка, но днес демонстрираха безупречен синхрон.

Самият Родригес отбеляза второто попадение в срещата в 55-ата минута от дузпа, след като беше спънат от вратаря на Пирин Абди Абдиков и хладнокръвно превърна 11-метровия удар в гол - 0:2.

Така холандското крило и таранът на "сините" имат вече по 2 попадения в А група и са единствените футболисти на Левски, които са се разписвали от началото на новия сезон.

Вратарят на Пирин Абдиков единствен заслужава отлична оценка от тима на домакините, защото неговите блестящи намеси предотвратиха по-изразителна загуба на неврокопчани.

Победата на Левски над Пирин е първа за софийски отбор през новото първенство - едва в 12-ия двубой някой от столичните клубове спечели 3 точки накуп.

Феновете на "сините" спазиха обещанието си към наставника Славиша Йоканович и не само посетиха двубоя в Гоце Делчев, но и скандираха в подкрепа на "сините".

Старши треньорът на Левски отново остави Дъстли Мюлдер на резервната скамейка за гостуването в Гоце Делчев, както беше и миналата седмица срещу Локомотив (Пловдив).

На вратата бе Пламен Илиев, а пред него квартетът в защитата бе изграден от Станислав Ангелов, Орлин Старокин, Нуно Пинто и Димитър Везалов.

В халфовата линия личахаимената на Даниел Димов, Владимир Гаджев, Кевин Брю, Стефан Велев и Гари Родригес, който изтърпя наказанието си за глупавия червен картон в първия кръг срещу Ботев (Пловдив).

Жоао Силва отново бе оставен на пейката за сметка на Цветан Генков, а Кристовао Рамос също евентуално трябваше да се включи в по-късен момент от срещата.

През първото полувреме футболистите на Левски създадоха по-чистите положения и поне на два пъти можеше да открият резултата преди това да направи Генков в 36-ата минута.

Още в самото начало на срещата Гари Родригес се откъсна от бранителите на Пирин и от 5-6 метра по диагонала стреля опасно, но вратарят на Пирин Абди Абдиков майсторски отрази опасността.

В 14-ата минута за първи път в срещата Цветан Генков успя да се освободи от опеката на централните бранители и да излезе очи в очи със стража на неврокопчани. Той получи идеален пас от Кевин Брю и тръгна да преодолява Абдиков. Вратарят успя да докосне топката и така наруши баланса на Генков, който не можа да отправи удар, но върна назад за Родригес.

Холандецът обаче не можа да нацели опразнената рамка и стреля разочароващо високо над напречната греда.

В 28-ата минута Левски направи пореден пропуск пред почти празната врата на Пирин - Владимир Гаджев центрира от корнер, топката стигна на далечната греда и Брю с воле можеше да накаже увисналия Абдиков.

В 40-ата минута домакините изпуснаха единственото си чисто положение за изравняване, след като Веселин Марчев получи удобна топка отляво и се освободи от Везалов, но стреля на сантиметри от лявата греда на препарирания Пламен Илиев.

Втората част започна много успешно за "сините" и те на практика подпечатаха победата си още в 55-ата минута. Гари Родригес беше изведен зад защитата в наказателното поле и бе повален с непохватно влизане от страна на вратаря Абдиков - дузпа за Левски.

Родригес сам се нагърби с изпълнението и реализира хладнокръвно, с което отбеляза втория си гол през сезона за 0:2. Така гостите се постараха да увеличат преднината си, за да не допускат конфузната ситуация от пролетта на миналия сезон, когато получиха изравнителен гол четвърт час преди края на срещата.

Именно Родригес и авторът на първото попадение Генков са единствените футболисти на "сините", които са се разписвали през новата кампания в А група и имат по 2 гола.

Въпреки че очевидно отстъпваха в игрово отношение, а и загубиха увереност в позитивния край на срещата, домакините успяха да отговорят на предизвикателството. Влезлият като резерва Борислав Хазуров отправи опасен удар към Пламен Илиев, който беше отразен майсторски от стража на "сините".

Стефан Велев имаше възможност в 70-ата минута да покачи резултата на 0:3, но Абдиков отново заслужи похвали с блестяща намеса.

Независимо от героичните прояви на стража на Пирин, домакините не успяха да спечелят нещо от този сблъсък и логично отстъпиха на Левски с 0:2 в Гоце Делчев.