Лейкърс продължават да падат, Портланд с рекорд

Трейлблейзърс първият отбор с 84 или повече точки за едно полувреме от 2011 насам

по статията работи: Иво Вецев | 13.11.2014 | 11:47

Отборът на Хюстън спечели със 113:101 точки срещу Минесота в мач, който се игра в Мексико Сити.

Това бе първи двубой от НБА, който се провежда в южната съседка на САЩ от 1997 година насам. Минесота трябваше да приемат Сан Антонио в мексиканската столица през миналия сезон, но тогава проблеми с климатичната инсталация в залата осуетиха провеждането на мача.

В снощния сблъсък най-резултатен за символичните гости от Хюстън по традиция беше Джеймс Хардън, който вкара 23 точки и направи 10 асистенции. С "дабъл-дабъл" - 22 точки и 10 борби завърши и центърът Дуайт Хауърд, а Тревър Ариза и Костас Папаниколау добавиха съответно 19 и 14 точки.

За Минесота, които играха без контузения си гард Рики Рубио, най-резултатен с 18 точки беше Кори Брюър. Загубата беше трета поредна за Минесота, докато с победата Хюстън излезе начело в Западната конференция с актив от 7 победи и 1 загуба.

В дербито на Северозапдната дивизия Портланд разгроми като гост Денвър със 130:113 точки. Блейзърс бяха безпощадни, особено през първото полувреме, в което вкараха забележителните 84 точки - с 34 повече от противника.

С най-много точки за победителите, които записаха най-резултатното първо полувреме от 2011 година насам, приключи Деймиън Лилард. Гардът вкара 27 точки, бе точен при 5 от шестте си стрелби от тройката и направи 9 асистенции за 30 минути на паркета.

Още петима играчи на Портланд отбелязаха поне по 12 точки, а за Денвър на висота бе единствено Тай Лоусън, който приключи с 32. Поражението е шесто поредно за Нъгетс и ги оставя на дъното в Западната конференция със само една победа от началото на сезона, което поставя под сериозна въпросителна бъдещето на треньора Брайън Шоу.

За Портланд това бе шести успех от 9 мача.

В Ню Орлиънс 21-годишният Антъни Дейвис направи поредния си страхотен мач с 25 точки, 12 борби и 6 чадъра за успеха на неговия тим със 109:102 над Лос Анджелис Лейкърс.

Тайрик Евънс приключи с 19 точки и 11 асистенции за победителите, докато Райън Андерсън и Джру Холидей прибавиха по 17.

За Лейкърс Коби Брайънт бе най-резултатен с 33 точки, но бе точен само при 10 от 28-те си стрелби към коша (5/11 от зоната за три точки). 16 точки добави Карлос Буузър, докато завършилият Харвард Джеръми Лин остана с 15.

Победата позволи на Ню Орлиънс да заеме осмото място на Запад с 4 победи и 3 загуби, докато Лейкърс са на 15-о място с 1 победа и 7 поражения. В собствената си зала Бостън допусна изненадваща загуба с 94:109 точки от Оклахома Сити.

Гостите, които продължават да са без контузените си суперзвезди Кевин Дюрант и Ръсел Уестбруук, изоставаха с 9 точки на почивката, но с много ефективна игра в атака през второто полувреме успяха да стигнат до крайния успех. Реджи Джаксън и Антъни Мороу вкараха по 28 точки за победата, а Ланс Томас остана с показатели от 7 точки, 13 борби и 6 асистенции.

За Бостън Рейжон Рондо бе на 1 овладяна топка от трипъл-дабъл (20 точки, 12 асистенции и 9 борби), но и това не бе достатъчно за победа.

Ейвъри Брадли прибави 17 точки, а Джаред Сълинджър остана с 14 точки и 11 борби за Бостън, които се смъкнаха до деветото място на Изток с 3 победи и 4 загуби.

Оклахома също остава извън плейофните места на Запад, но радостното за Скот Брукс е, че тимът му успя да запише първа победа като гост през сезона.