Летящ старт за Григор Димитров на Уимбълдън

Българинът не остави никакви шансове на Райън Харисън

по статията работи: Мариян Найденов | 23.06.2014 | 18:45

Първата ракета на България Григор Димитров се поздрави с бърза победа на старта на тазгодишния Уимбълдън, след като се наложи със 7:6(1), 6:3, 6:2 над американеца Райън Харисън.

23-годишният хасковлия стигна до четири пробива в мача, докато съперникът му не успя да реализира нито един. Така Димитров си осигури класиране за втория кръг, където ще срещне победителя от двубоя между Доминик Тийм и Люк Савил.

Първият гейм премина с предимство на сервиращите, като нито Гришо, нито Райън Харисън успяха да стигнат до точка за пробив в подаването на съперника си. Така изходът на частта трябваше да бъде решен след изиграването на тайбрек. Той започна по възможно най-добрия начин за българина, който поведе с 3:0 след минипробив. След това Харисън намали на 3:1, но това се оказа единствената му точка в гейма и след четири бързи разигравания поведе с 1:0 в сетовете.

Втората част също започна с размяна на бързи сервис геймове, но за разлика от първата част, тук вече имаше пробиви, които за радост на родните тенис фенове, бяха за Григор Димитров. Първата ни ракета спечели подаването на съперника си в петия гей за 3:2, като стори това по повече от категоричен начин - на нула. С втория си пробив Григор сложи точка на сета, печелейки за 6-3 в деветия гейм.

Българинът пренесе набраната инерция от втория и в третия сет. Макар и малко трудно Димитров взе първия си сервис гейм, а след това проби американеца за трети път в мача, за да поведе с 2:0. Гришо затвърди пробива за 3:0, увеличавайки серията си на пет поредни гейма, преди Харисън най-накрая да успее да го спре за 3:1. Димитров запази преднината си до края на частта, като стигна до още един, последен четвърти пробив, с който затвори сета с 6-2, а с това и мача за около час и половина игра.