Малага изненада Барса на "Камп Ноу"

Измислен червен картон не спря андалусци за равенството

по статията работи: Иво Вецев | 17.01.2013 | 00:32

Барселона и Малага направиха изключителен двубой за Купата на Краля тази вечер, като в първата среща от четвъртфиналите на "Камп Ноу" завършиха наравно 2:2 в страхотно зрелище.

Мануел Итура даде изненадващ аванс на гостите в 26-ата минута, но Лео Меси само три по-късно успя да изравни с поредния си шедьовър, а Карлес Пуйол даде аванс на своите в 30-ата минута.

Съдията обаче опорочи спектакъла на "Камп Ноу, след като в 75-ата минута остави Малага с човек по-малко. Резервата Начо Монреал получи директен червен картон заради "нарушение" срещу Педро, който се спъна в собствения си крак, но не посмя да си признае.

Това обаче не прекърши гостите, които в 89-ата минута се добраха до равенството с гол на Камачо.

Така реваншът след седмица в Андалусия вещае голяма драма, като предполаганият полуфинал между Барса и Реал Мадрид не изглежда толкова сигурен, колкото се очакваше, след като "белите" спечелиха само с 2:0 срещу Валенсия на "Сантяго Бернабеу" снощи, но не убедиха с играта си.

Голяма част от титулярите на Тито Виланова получиха почивка и седнаха на резервната скамейка, но Меси получи място в стартовите 11, като показа спечелената наскоро Златна топка, като кратката церемония включваше изложение и на останалите три в неговия актив.

Самата среща започна с натиск на домакините, за които Алкантара и Санчес бяха много активни. До ранен гол обаче не се стигна, най-вече заради фрапантния пропуск на чилиеца от 2 метра срещу вратата.

В 26-ата минута домакините се озоваха в ролята на догонващи, като Пинто пусна към Алкантара, но топката му бе отнета от Итура, който си поведе и стрля в долния десен ъгъл - 1:0.

Само три минути по-късно геният на Меси бе доказан за пореден път. Той получи топката в собствената си половина, като навърза няколко играчи на гостите и пусна към Монтоя. Младокът му върна на дясното крило, като аржентинецът се понесе в атака, но топката му бе отнета. Той обаче натисна защитника, отне, а след това се озова сам срещу Камени и реализира поредния си феноменален гол - 1:1.

Само минута по-късно Барса вече водеше, след като топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, а Пуйол с рядко красив удар с глава успя да прехвърли вратаря и да даде аванс на своя тим - 2:1.

През втората част и двата отбора имаха страхотни възможности, като по-чистите бяха пред вратата на Пинто, но до гол не се стигна. Така се стигна до 75-ата минута, когато Педро се спъна в собствения си крак, но съдията беше категоричен и показа червен картон на Монреал, който дори не докосна каталунеца.

Справедливостта обаче възтържествува в края на срещата, когато след центриране от пряк свободен удар защитата на Барселона действа разконцентрирано, а коженото кълбо падна на крака на Камачо, който забоде изравнителния гол пред слисания поглед на играчите в червено-син екип - 2:2 и въпросителните останаха за реванша.