Милан отново разочарова феновете си на "Сан Сиро"

Втора поредна домакинска загуба за "росонерите", този път от Аталанта

по статията работи: Даниел Любомиров | 15.09.2012 | 23:43

Милан записа втора поредна домакинска загуба с 0:1 от непретенциозен противник - "росонерите" отстъпиха от Аталанта и заслужиха неодобрителните възгласи на тифозите на "Сан Сиро".

Единственият гол в късния мач от 3-ия кръг на Серия А бе дело на Лука Чигарини с мощен далечен изстрел в 64-ата минута.

Така Милан трябваше да напусне победен за втори път собствения си стадион, и то без да е отбелязал гол срещу отбор с 1 точка преди този момент в шампионата. Липсата на идеи в атаката на "росонерите" доведе логично до липсата и на голове в противниковата врата, като многото контузени не може да са оправдание за гранда от Милано, защото и Аталанта имаше играчи с физически проблеми.

Масимилиано Алегри можеше да разчита на възстановения от контузия Джампаоло Пацини, който започна срещата срещу един от бившите си отбори. Стефан Ел Шараауи и Кевин-Принс Боатенг също се върна в състава на домакинтие. В лазарета на "росонерите" още бяха Робиньо, Алешандре Пато, Рикардо Монтоливо, Съли Мунтари. Единствената добра новина покрай титулярния състав за Алегри бе Игнацио Абате.

Гостите можеха да се похвалят само с 1 точка от 2 мача до момента, а и не можеха да разчитат на италианския национал Федерико Пелузо. Освен него отстъстващи бяха Езикиел Скелото, Гидо Марилунго, Иван Радованович, Ферейра Пинто, Карлос Кармона и Даниеле Капели.

Видно е, че и двамата наставници имаха доста кадрови проблеми, а в началните минути на срещата домакините се радваха на повече владение на топката. Въпреки това първата и най-опасна ситуация преди почивката бе в актива на бергамаските – грешка на Франческо Ачерби позволи на Херман Денис да поеме кълбото и да стреля опасно, при което топката се отклони и нацели горната греда.

Зрителите на "Сан Сиро" започнаха да освиркват играчите на Милан, след като те все по-лесно губеха кълбото в средата на терена с приближаване на полувремето. Едва в 30-ата Ел Шараауи стреля опасно и маркира първия точен удар в актива на "росонерите". В крайна сметка лишеното от важни събития първо полувреме логично завърши при резултат 0:0.

През втората част Милан не можеше да се похвали дори с далечни изстрели, които все пак притесняваха вратаря на Аталанта Конзили допреди вторите 45 минути. Напрежението на терена се покачи, а грубите отигравания на съперниците зачестиха, респективно с това и картоните.

В 64-ата минута се случи най-неприятното за тифозите на "росонерите" - Лука Чигарини стреля силно от около 25 метра и прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл за 0:1.

Както и в първия кръг срещу Сампдория, след като се озоваха в ролята на догонващи в резултата, домакините започнаха да нападат стихийно и оголиха задните си редици. Стигна се обаче само до едно чисто положение след изчистен ъглов удар – в 70-ата минута Лука Антонини центрира успоредно на голлинията, а Емануелсон и Де Йонг се разминаха на сантиметри с топката пред опразнената врата.

В 84-ата можеше да бъде отбелязан втори гол в мрежата на "росонерите", тъй като четирима футболисти на Аталанта се озоваха срещу трима от домакините. Моралес сервира кълбото прострелно към вратата, а вратарят Абиати с върха на пръстите си трябваше да изчисти в корнер.

В крайна сметка не се стигна до изравнителен гол, тъй като липсата на въображение в редиците на Милан им коства дори едната точка.