Младежките ни национали победиха Полша в контрола

Единственото попадение в мача бе дело на Антон Карачанаков в 78-ата минута

по статията работи: Мариян Найденов | 29.02.2012 | 18:02

Младежкият национален отбор на България се поздрави с победа с 1:0 над връстниците си от Полша в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Единственото попадение в мача бе дело на Антон Карачанаков в 78-ата минута.

Възпитаниците на Михаил Мадански обаче могат да съжаляват, че не победиха с по-изразителен резултат, защото бяха по-активния отбор, изпуснаха много положения, а Станислав Костов удари и греда в началото на второто полувреме.

Двубоят започна с натиск на българските футболисти и те можеха да открият резултата още в 8-ата минута, когато Цветков стреля опасно от около 10 метра, но ударът му бе блокиран от противников защитник пред голлинията.

Най-чистото положение за България през първото полувреме стана в 39-ата минута, когато Борислав Балджийски се пребори за една топка в наказателното поле на поляците, но изстрелът му мина на сантиметри от горната греда.

Малко след почивката възпитаниците на Михаил Мадански пропуснаха нов сериозен шанс за гол. В 47-ата минута Станислав Костов засече едно центриране в наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Малко по-късно (52') след заучено изпълнение на пряк свободен удар, Балджийски стреля силно по земята, а вратарят на Полша с много усилия изби топката в корнер.

Така се стигна до 78-ата минута, когато България най-накрая откри резултата. Петър Атанасов проби по лявото крило и нахлу в наказателното поле, след което стреля, вратарят на Полша изби удара му, но след това топката попадна в Антон Карачанаков и той не сбърка при добавката, оформяйки крайното 1:0.