Мъри и Джокович бият, първи големи изненади при мъжете в Лондон

Давид Ферер и Ернест Гулбис отпаднаха от турнира

по статията работи: iNews.bg | 25.06.2014 | 22:10

Защитаващият титлата си на Уимбълдън Анди Мъри се класира за третия кръг на турнира. Шотландецът даде само два гейма на Блаж Рола от Словения, прегазвайки го с 6:1, 6:1, 6:0 за 84 минути на корта.

Следващото препятствие пред Мъри ще бъде победителят от двубоя между чеха Ян Херних и испанеца Роберто Баутиста Агут.

Друг от големите фаворити за титлата - Новак Джокович също продължи напред в Лондон. Сърбинът загуби сет срещу чешкия ветеран Радек Щепанек, но успя да наложи волята си след успех с 6:4, 6:3, 6:7(5), 7:6(5).

Сърбинът спечели сравнително лесно първите два сета, но след това загуби третия след тайбрек. В четвъртата част отново се стигна до тайбрек, но Джокович успя да го спечели със 7:5, а с това и мача. Следващият съперник на Ноле ще бъде французинът Жил Симон.

Двама от поставените при мъжете изненадващо отпаднаха още във втория кръг. Номер 12 Ернестс Гулбис (Латвия) загуби от Сергей Стаховски (Украйна) с 4:6, 3:6, 6:7(5), а номер 7 Давид Ферер (Испания) бе елиминиран от 118-ия в света руснак Андрей Кузнецов с 3:2 сета (7:6(5), 0:6, 6:3, 3:6, 2:6).

За руснака, който е юношески шампион в "Ол Инглънд Клъб" през 2009 г., пък това бе първа победа над тенисист от топ 10 и първо класиране за третия кръг на Уимбълдън.