Наполи смълча "Сан Сиро" и продължава вихрено

Марио Балотели пропусна за първи път от дузпа в кариерата си

по статията работи: Константин Симидчийски | 22.09.2013 | 23:46

Отборът на Милан допусна първа домакинска загуба за този сезон, след като днес "росонерите" отстъпиха с 1:2 пред Наполи в мач от 4-ия кръг на Серия А. Мигел Анхел Бритос и Гонсало Игуаин бяха точни за "адзурите", които продължават с пълен актив в Калчото през новия сезон. Точен за Милан в добавеното време бе Марио Балотели.

Двубоят на "Сан Сиро" ще се запомни най-вече с историческия първи път, в който голямата звезда на Милан Марио Балотели пропусна да отбележи от бялата точка. През второто полувреме "росонерите" получиха правото да изпълнят дузпа, но Пепе Рейна спаси изстрела на Супер Марио от единадесетте метра.

Днешният успех позволи на Наполи да продължи с пълен актив от началото на сезона, като "адзурите" имат вече 12 точки от четири изиграни срещи. Така Наполи се изравни с Рома в челото на класирането, като това са единствените два отбора, които все още нямат загубена точка от началото на кампанията.

Милан от своя страна едва 11-и в таблицата, разполагайки с 4 точки и изоставайки на вече 8 пункта зад лидерите.

Дербито в Милано стартира на много високи обороти, като гостите от Наполи бяха по-добри в началните минути. Удари на Инсине и Игуаин излязоха в аут, но в 6' вратата на Милан бе разпечатана. Отбраната на Милан не се ориентира добре при едно статично положение, което позволи на Бритос да вкара от близка дистанция с глава за 0:1.

В 10' домакините отговориха, но Рейна спаси удар на Бирса. В 22' отново словенецът можеше да отбележи, но и този път халфът не уцели вратата. Десет минути по-късно страхотен шанс се отвори пред Марио Балотели, но таранът също изпрати кълбото в аут.

Втората част на "Сан Сиро" започна с добър шанс за Милан, но Филип Мексес направи непростим пропуск. Домакините бяха наказани минути по-късно, когато Гонсало Игуаин удвои аванса на "адзурите". Аржентинецът стреля от средна дистанция, а Кристиян Абиати не се намеси убедително, позволявайки топката да влети в мрежата му за 0:2.

След точно час игра Милан получи шанс да се върне в мача, след като Марио Балотели бе фаулиран от Раул Албиол в наказателното поле на Наполи. Супер Марио застана зад топката, но пропусна за първи път в кариерата си, не успявайки да преодолее Пепе Рейна.

В 71' Балотели можеше да изкупи вината си, но таранът отново нямаше късмет. Супер Марио овладя една топка в пеналтерията и стреля с левия крак, но кълбото срещна напречната греда на вратата. В 76' отново Балотели стреля, но този път Рейна отрази в корнер.

И в последните десет минути Милан така и не успя да стигне до попадение, като вместо това гостите можеха да направят успеха си класически. В 89' Джемаили разигра на двойно подаване с резервата Горан Пандев, но този път Абиати бе по-убедителен и спаси.

В добавеното време "росонерите" все пак отбелязаха гол на честта, след като Марио Балотели се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле