Първи загуби за Ювентус и Сампдория, усмивки за Рома и Интер

Милан и Наполи с разочароващи равенства като гости на Каляри и Аталанта

по статията работи: Даниел Любомиров | 30.10.2014 | 00:15
БТА/AP

Джанлуиджи Буфон няма да запомни с добро рекордния си мач №500 за Ювентус, след като шампионът в Серия А регистрира поражение с 1:0 като гост на Дженоа в мач от 9-ия кръг на италианското първенство.

Легендарният вратар излезе с капитанската лента в двубоя, но Ювентус изигра изключително посредствен двубой, далеч от стандартите на отбора през последните 3 години.

В заключителните минути резервата Лука Антонини реши всичко в срещата и донесе безценната победа над шампиона. В 93' бившият ас на Ювентус Матри беше изведен в наказателното поле и с прецизен пас за Антонини остави лесното за халфа - удар и 1:0 за Дженоа.

Видео с головете и подробности от мачовете в Серия А вижте в Sporta.bg

Рома записа едва втора победа в последните си шест мача, но все пак се върна на победния път след ужасяващия погром миналата седмица в Шампионска лига с 1:7 от Байерн (Мюнхен). "Вълците" записаха пестелив домакински успех с 2:0 над непретенциозния Чезена, като за пореден път този сезон се задоволиха с неособено убедителен аванс срещу съперник от видимо по-ниска класа.

Головете вкараха Матия Дестро в 8-ата и Даниеле де Роси в 81-ата минута, като Дженоа направи голяма услуга на Рома, защото вече на върха са два отбора с равен актив от 22 точки – Руди Гарсия и компания остават перфектни пред собствена публика, докато след този кръг вече няма непобедени отбори и Юве се пречупи за първи път.

Интер изигра най-силния си мач от началото на сезона и заслужено нанесе първо поражение на един от хитовете през сезона в Серия А – Сампдория, след като го надви по крайно драматичен начин с 1:0 на "Джузепе Меаца" в дербито на междинния 9-ти кръг.

Мауро Икарди от дузпа в 90-ата минута наказа бившия си тим и реализира петия си гол от началото на сезона, като за втори пореден път донесе минимален успех на "нерадзурите" с точен изстрел от бялата точка – той го направи и срещу Чезена в неделя.

Милан направи равен 1:1 като гост на Каляри, но трябва да бъде доволен от точката, защото домакините създадоха повече чисти положения и се отчетоха с повече пропуски. Виктор Ибарбо откри резултата с глава в 24-ата минута, но 10 по-късно Джакомо Бонавентура с феноменален прехвърлящ удар изненада вратаря Алесио Краньо и осигури точка за "росонерите".

Фиорентина срази с 3:0 Удинезе, а Наполи стигна само до 1:1 като гост на Аталанта, благодарение на късен гол в 86-ата минута на Гонсало Игуаин. Бившият нападател на Реал Мадрид нямаше попадение на сметката си в първите седем кръга, но през уикенда наниза хеттрик за разгрома 6:2 над Верона, а сега се разписва във втори пореден мач в рамките на четири дни.

Така Ювентус и Рома са с по 22 точки, Сампдория, Удинезе и Милан имат по 16, а Интер, Наполи и Лацио са с по 15.