Реал (Мадрид) взе гол аванс на Севиля за Купата на Краля

"Белия балет" спечели първия полуфинал с 1:0 като гост на "Рамон Санчес Писхуан"

по статията работи: iNews.bg | 26.01.2011 | 23:06

Отборът на Реал (Мадрид) е с крачка по-близо до финала в турнира за Купата на Краля. "Белия балет" победи в първи мач от полуфиналите тима на Севиля с 1:0 като гост и взе крехка преднина преди реванша на "Сантиаго Бернабеу" след седмица.

Гостите от Мадрид успяа да поведат в резултата още в 17-ата минута на мача. Кедира намери добре Бензема, който нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара топката в мрежата на Палоп за 0:1, реализирайки във втори пореден мач с екипа на "белия балет".

Най-чистото положение за домакините дойде в добавеното време на първата част. Луиш Фабиано преодоля стража на Реал Касияс след добър дрибъл с топка в крака, след което отправи кълбото към празната мрежа. То обаче бе избито от голлиният от Раул Албиол, след което обаче топката отново се запъти към мрежата, само за да бъде избита отново от Албиол. Повторения обаче показаха, че топката може би е минала голлинията на Реал.

Второто полувреме не донесе много по-различни събития на терена. В 80-ата минута дойде най-чистото положение за гостите от Мадрид, които можеха да решат мача, а може би и сблъсъка, в своя полза. Роналдо и Месут Йозил обаче не бяха достатъчно концентрирани пред гола и не съумяха да удвоят преднината на своя тим.

Така Реал има гол аванс преди реванша на "Сантиаго Бернабеу", насрочен за 2-и февруари. Другият полуфинал противопоставя тимовете на Барселона и Алмерия.