Реал Мадрид прегази Барселона в "Ел Класико"

"Белия балет" с внушителен обрат срещу каталунците

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.10.2014 | 20:59

Реал Мадрид демонстрира мускули и разпиля Барселона с 3:1, осъществявайки обрат през второто полувреме, с който прекрати перфектната серия на вечния си съперник в защита в испанската Примера дивисион.

Подробности, снимки и видео от мача вижте в Sporta.bg

Носителят на Златната обувка Луис Суарес дебютира с асистенция за гола на Неймар и още едно великолепно центриране, което трябваше да бъде завършено с голов изстрел от Лионел Меси през първото полувреме.

С изключение на това обаче, Барселона не може да се похвали с нищо от втората част, когато падна в капана на отличните контраатаки на "кралския клуб" и логично инкасира не само три попадения, но и заслужено поражение.

Реал Мадрид вече има 21 точки, с което скъси разликата до Барселона и върха на само 1 пункт, но ако утре Севиля спечели като домакин на Виляреал, ще измести "белия балет" от втората позиция.

Каталунците започнаха отлично с ранен гол на бразилската суперзвезда Неймар, който получи добър пас на ъгъла на пеналтерията от Луис Суарес. Последва рязка смяна на посоката от страна на национала на "селесао" и великолепен неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Икер Касияс за 0:1.

След сериозен пропуск на Лионел Меси Реал Мадрид изравни в 35-ата минута заради игра с ръка в наказателното поле на Жерар Пике и точен изстрел от бялата точка на Кристиано Роналдо. Кавалерът на Златната топка вече има 16 гола в 8 мача от Примера дивисион и 22 в общо 15 от всички турнири през сезона.

Само срещу Барселона Роналдо има 14 гола - само срещу Севиля (18) суперзвездата на Реал е реализирал повече в кариерата си в Испания. CR7 е и първият реализатор в испанската Ла Лига в мрежата на Клаудио Браво, който капитулира за втори път (без да има вина) в 50-ата минута, когато бранителите пред него не успяха да покрият Пепе и португалецът с глава се разписа за 2:1.

Иначе серията от игрови минути без инкасиран гол за Браво секна на рекордните 755 минути.

В 65-ата минута груба грешка на Андрес Иниеста подари топката на Иско, от когото започна мълниеносната многоходова комбинация за третия гол. Испанецът предостави кълбото на Роналдо, той намери Хамес, а голмайсторът на Мондиал 2014 изведе Бензема сам срещу Клаудио Браво, като французинът с прецизен изстрел направи 3:1.

Голът на Бензема е важен не само заради допълнителния комфорт, който внесе в редиците на "белия балет", но и поради факта, че за първи път от периода 1977-78 "кралския клуб" бележи поне три гола в мрежата на вечния враг в три поредни издания на "Ел Класико".