Роналдиньо не успя да класира своя отбор на финал

Атлетико (Минейро) отпадна в полуфиналите на Копа Либертадорес

по статията работи: Краси Киров | 19.12.2013 | 08:23

Мароканският отбор на Раджа Казабланка поднесе изненадата на Световното клубно първенство.

Домакините отстраниха шампиона в Копа Либертадорес Атлетико (Минейро). По този начи мароканците изпълниха мечтите на своите фенове и ще играят финал срещу Байерн (Мюнхен).

Голямата подкрепа от трибуните си оказа влияние въпреки магическите отигравания на Роналдиньо в този мач. Именно бившия играч на Милан и Барселона бе най-опасния за защитниците на Раджа.

Всичките голове в този мач паднаха през второто полувреме. Не бяха изминали и шест минути от началото на втората част, когато Яжур се разписа з 1:0. Бразилците се стреснаха и веднаха Роналдиньо с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар възстанови равенството в 64-та минута.

В края на мача носителите на Копа Либертадорес натиснаха своите съперници и бяха близо до гола. НО това не се случи,а домакините се въползваха перфектно от своите шансове. При една контра атака съдията видя дузпа за мароканците и Моутули бе точен за 2:1. След това футболистите на Атлетико (Минейро) тръгнаха напред в търсене на изравнителен гол, но получиха такъв в добавеното време дело на Мадибе.

Бившият носител на Златната топка Роналдиньо бе много съкрушен след мача след като не успя да стигне до финала. Бразилците имаха инициативата в големи периоди от мача, но домакините добре се защитаваха и дебнеха своя съперник за грешки.

Така във финала на Световното клубно първенство на 21 декември един срещу друг ще се изправят отборите на Раджа Казабланка и Байерн (Мюнхен). В двубоя за третото място Роналдиньо и Атлетико (Минейро) срещат Гуанджу воден от Марчело Липи.

Видео с интересното изпълнение на Роналдиньо може да видите в Sporta.bg.