Селта изненада Реал Мадрид за Купата на Краля

Тимът от Виго спечели с 2:1 първия мач на "Балаидос"

по статията работи: Константин Симидчийски | 13.12.2012 | 01:00

Реал Мадрид изненадващо загуби с 1:2 от Селта в първи ⅛-финален мач за Купата на Краля, изигран на ст. "Балаидос" във Виго.

Поражението обаче можеше да бъде далеч по-неприятно за "белите", имайки предвид, че само три минути преди края резултатът бе 2:0 в полза на Селта. Кристиано Роналдо все пак успя да улесни значително реванша на "Сантяго Бернабеу", бележейки след асистенция на Шаби Алонсо в 87-а минута. Точни за Селта бяха Марио Бермехо и Кристиан Бустос.

Жозе Моуриньо отново постави резервния страж Антонио Адан сред титулярите, но в състава на "белите" блестяха имената на голяма част от титулярите на тима. Рафаел Варан, Пепе, Рикардо Карвальо и Алваро Арбелоа стартираха в защита, докато Шаби Алонсо и Микаел Есиен оформиха двойка в средата на терена.

Карим Бензема оглави атаката на "кралския клуб", а Лука Модрич, Кристиано Роналдо и Анхел Ди Мария подкрепяха французина от втора позиция. Месут Йозил, Кака и Хосе Кайехон останаха на пейката, като и тримата се появиха в игра в последствие. Кайехон замени Карим Бензема след само 32 минути игра, когато таранът на гостите напусна принудително.

Още от самото начало домакините от Селта показаха, че не възнамеряват да се защитават срещу именития си съперник. Атаките към Антонио Адан не липсваха, а защита на "белите" бе поставена под натиск. В 14-а минута Реал Мадрид разигра добра комбинация пред вратата на Серхио Алварес, но Модрич не застигна центрирането на Кристиано Роналдо.

Две минути по-късно домакините отговориха, но Парк не успя да отбележи от трудна позиция, оставен непокрит в наказателното поле на Реал Мадрид.

След половин час игра се стигна до неприятен за Жозе Моуриньо момент, когато Карим Бензема видимо почувства болки в глезена. Френският национал не успя да продължи двубоя, като бе заменен от Хосе Кайехон.

Още на полувремето Специалния извърши и втора промяна в своя състав, а Анхел Ди Мария отстъпи мястото си на Месут Йозил. В 56-а минута трибуните на "Балаидос" изригнаха, защото отборът от Виго откри резултата. Крон-Дели намери отлично Бермехо на задна врата, а "деветката" на Селта разпечата мрежата на гостите за 1:0.

В 65-а минута Жозе Моуриньо извърши и последната си промяна, поглеждайки към Рикардо Кака. Кавалерът на Златната топка за 2007 година замени Микаел Есиен, а формацията на "лос меренгес" доби още по-офанзивен вид. Три минути по-късно Лука Модрич бе близо до изравнително попадение, но изстрелът на хърватина бе париран от Серхио Алварес.

Ситуацията за Реал Мадрид значително се усложни в 78-а минута, когато Селта дори удвои аванса си в резултата. Резервата Кристиан Бустос, който се появи в игра едва три минути по-рано, отбеляза истински шедьовър за 2:0. Играчът на Селта изстреля истинска бомба от разстояние, не оставяйки шансове на Адан - 2:0.

Попадението на Бустос задължи още повече гостите да реализират попадение във вратата на Селта, като за радост на Моуриньо, това се случи три минути преди края на редовното време. Шаби Алонсо по брилянтен начин намери Кристиано Роналдо зад защитата на домакините, а португалецът непоколебимо разпечата вратата на Серхио Алварес за 2:1.

Това бе и всичко от интригуващия двубой на "Балаидос", като реваншът на "Бернабеу" щеше да изглежда далеч по-завързан, ако "лос меренгес" не бяха намалили резултата три минути преди края.