Силвия Митева завоюва две отличия на Европейското във Виена

Най-добрата ни гимнастичка спечели два бронзови медала

по статията работи: Константин Симидчийски | 02.06.2013 | 18:54

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзови медали на топка и на лента и завърши четвърта на обръч и бухалки във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика във Виена (Австрия).

Митева, която изпълни без грешки и четирите си композиции, игра последна на топка и получи оценка от 18.150 точки. На лента българската грация получи 18.100 точки.

Митева откри състезанието с изпълнението си на обръч и получи оценка от 17.733 точки, която й отреди четвъртото място. На бухалки българката беше оценена с 18.016 точки.

Tя отново бе с последен стартов номер непосредствено след емоционалното сбогуване на домакините със своята звезда Каролине Вебер. Така Силвия Митева за пореден път доказа, че е сред най-силните гимнастички в Европа.

Така България приключва с три бронзови медала шампионата на Европа след третото място на ансамбъла за девойки в многобоя. Възпитаничките на Камелия Дунавска останаха пети във финала, а в отборното класиране при жените Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова завършиха на шеста позиция. Всички златни отличия спечелиха гимнастичките на Русия. Първа на обръч се класира Даря Сватковская с 18.600 точки, втора стана сънародничката й Маргарита Мамун с 18.566 точки, а трета Мелитина Станюта (Беларус) с 18.250 точки. На топка златото получи Яна Кудрявцева с 19.000 точки, пред Мамун с 18.633 точки.

Първа на бухалки отново стана рускинята Яна Кудрявцева с оценка 18.783 точки, среброто за трети път взе Маргарита Мамун с 18.650 точки, а бронзът завоюва Мелитина Станюта с 18.116 точки. На лента спечели Маргарита Мамун с 18.800 точки, а втора се нареди Анна Ризатдинова от Украйна с 18.183 точки.