Шарапова и Джокович стартираха успешно на US Open

Анди Мъри с труден успех на старта в САЩ

по статията работи: iNews | 26.08.2014 | 09:34

Руската тенисистка Мария Шарапова започна с много лесна победа участието си на US Open. Шарапова се справи лесно със своята приятелка и сънародничка Мария Кириленко в първия кръг на турнира.

Приятелката на Григор Димитров премина към втория кръг след 6:4, 6:0 и ще се изправи срещу румънката Александра Дюлгеру.

Срещата започна много равностойно и дори с леко предимство на Кириленко. При резултат 2:2 Шарапова допусна пробив и нейната съперничка поведе с 4:2 гейма.

След това обаче последва голям крах в играта на Мария Кириленко и тя не успя да спечели нито един гейм до края на мача и допусна цели 10 поредни гейма за Шарапова, която стигна до крайния успех.

Двукратната победителка в откритото първенство по тенис на САЩ Винъс Уилямс успя да обърне развоя на срещата и победи с 2-6 6-3 6-3 43-годишната Кимико Дате-Крум.

Новак Джокович започна с победа участието си на откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи с 6:1, 6:2, 6:4 над аржентинеца Диего Шварцман. Останалите поставени играчи от вторник вечер също нямаха особени проблеми в първия кръг на турнира, като напред продължават Станислас Вавринка, Милош Раонич, Анди Мъри, Жо-Вилфрид Цонга и други

Джокович, който беше спечелил само два мача на твърд корт по време на подготовката на играчите за последния турнир от серията за "Големия шлем", отново демонстрира перфектна форма.

Шампионът от 2011 година проведе добра тренировка срещу 22-годишния Шварцман, доминирайки изцяло в играта с 24 печеливши удара и седем аса. Джокович се справи за 97 минути с аржентинския си съперник в последния интересен мач от вечерта и позволи на зрителите да се оттеглят от корта малко преди настъпването на полунощ.

Шампионът от 2012 година и осми в схемата Анди Мъри се пребори с няколко схващания в мускулите на краката, но успя да победи холандеца Робин Хаазе в четири тежки сета при 6:3, 7:6(5), 1:6, 7:5.