Шарапова прегази тайванка на старта на Париж

Рускинята започна защитата на титлата си с категорична победа с 6:2, 6:1 над Су Вей Хсиех

по статията работи: Мариян Найденов | 28.05.2013 | 07:41

Мария Шарапова започна с категорична победа защитата на титлата си на Откритото първенство на Франция. Рускинята разгроми с 6:2, 6:1 Су Вей Хсиех (Тайван) и във втория кръг ще срещне младата канадка Южени Бушар.

Бушар, за която това е дебют на Ролан Гарос, вчера отстрани Цветана Пиронкона след успех с 6:1, 7:6(2).

Поставената под номер 2 Шарапова не срещна никакви трудности и затвори мача само след 54 минути игра. Тя вкара 89 процента от първия си сервис и не допусна нито една двойна грешка срещу намиращата се на 42-о място в света тайванка.

Миналата година рускинята затвори кръга от победи в Големия шлем, след като триумфира и на Ролан Гарос, а след успеха си над Хсиех вече е в серия от 37 победи от 38 мача в първи кръг на турнирите от Шлема.

Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) също продължава напред, след като се наложи с 6:3, 6:2 над Лора Робсън (Великобритания).

За втория кръг се класира и германката Анжелик Кербер, която е поставена под номер 8 в основната схема на турнира. Тя отстрани сънародничката си Мона Бартел след победа със 7:6(6), 6:2.

17-ата поставена Слоун Стивънс (САЩ) пък победи ветеранката Карин Кнап (Италия) с 6:2, 7:5, а друга ветеранка - Светлана Кузнецова (Русия), спря на старта сънародничката си Екатерина Макарова след успех с 6:4, 6:2.