Щуро първо полувреме и 7 гола за 27 минути при успех на Юнайтед

"Червените дяволи" направиха два обрата, за да бият Рединг в изумителен мач

по статията работи: Иво Вецев | 01.12.2012 | 21:44

Манчестър Юнайтед записа поредния си страхотен обрат, след като тази вечер на стадион "Мадейски" постигна драматичен успех с 3:4 над Рединг и увеличи преднината си на върха в класирането.

Всичките седем гола паднаха до 34-ата минута, като Робсън-Кану (7) даде аванс на домакините, но Андерсон (12) и Рууни от дузпа (16) дадоха преднина на "червените дяволи".

Последваха два гола за Рединг - на Ле Фондре (17) и Морисън (22), но отново Рууни (30) и Ван Перси (34) донесоха победата на трагичния в защита днес Юнайтед.

19-кратните шампиони вече имат 36 точки в своя актив, като шампионът Сити е с три по-малко на втора позиция. Челси, Тотнъм и УБА пък изостават чувствително - и трите тима имат по 26.

Двата отбора абсолютно бяха забравили какво означава "защита" и още в първите 34 минути паднаха цели 7 гола. Рединг пък продължава да се мъчи след завръщането си има едва 9 точки след 15 изиграни срещи.

За изненада на гостите Рединг първи стигна до гол - МакАнъф центрира в наказателното поле, където Джони Евънс не успя да избие. Топката стигна до Робсън-Кану, който с перфектен удар от воле вкара в далечния десен ъгъл на Линдегаард - 1:0.

Бързо-бързо обаче събитията на терена се промениха и в 12-ата минута Иънг получи топката на лявото крило и пусна страхотен извеждащ пас в наказателното поле към Андерсон, а бразилецът стреля мощно в близкия ъгъл и изравни - 1:1.

При изпълнение на корнер 3 минути по-късно топката стигна до Евънс, който бе с гръб към вратата. Това не попречи на Таб да го изблъска и съдията отсъди дузпа - Рууни застана зад топката и отбеляза, извеждайки "червените дяволи" напред в резултата.

В 17-ата минута обаче резултатът отново беше изравнен, след като при изпълнение на корнер Ле Фондре засече топката във вратата на Юнайтед, а Ван Перси не успя да изчисти от голлинията - 2:2. 5 минути по-късно Морисън направи същото упражнение и Рединг отново беше напред - 3:2.

"Червените дяволи" не се примириха и се хвърлиха в яростни атаки, като отново Уейн Рууни беше в прегръдките на своите съотборници, след като се ориентира най-добре в наказателното поле и със силен удар успя да реализира - 3:3 в 30-ата минута.

Само 4 минути по-късно Рууни получи топката пред наказателното поле и с пета продължи към Ван Перси, който с прецизен удар направи 3:4 за своя тим - Юнайтед отново е напред. В 38-ата минута удар на холандеца премина голлинията, но съдиите сметнаха, че защитникът на домакините Адриан Мариапа е успял да избие навреме.

Вижте тук снимка с доказателство, че топката е минала голлинията във въпросната ситуация.

До края на полувремето и двата състава изпуснаха по-едно положение, за да приключат най-интересното първо полувреме в Европа през този сезон.

Второто полувреме обаче дори не се доближи до стандарта на първото, въпреки че домакините направиха всичко възможно, за да обърнат резултата. Те имаха и претенции за дузпа 10 минути след началото на втората част, но такава не последва.

Двата отбора се отчетоха с по няколко пропуска, но най-фрапантен беше този на Робин ван Перси - в 65-ата минута той отне топката от вратаря, но от 3 метра стреля встрани от вратата - все още 3:4 на "Мадейски".

Рединг обаче трудно достигаше до вратата на Линдегаард, като това се дължеше най-вече на добрата игра на влезлите през първото полувреме Смолинг и Джоунс, които заздравиха дефанзивния вал на гостите.

След пропуска на Ван Перси пък играта придоби изключително скучен вид, като единствено няколко удара на игачи в червени фланелки белязаха финалните 20 минути от срещата.