Ювентус пак се откъсна на върха в Серия А

"Старата госпожа" надви Палермо с 2-0

по статията работи: Даниел Любомиров | 26.10.2014 | 18:10

Шампионът Ювентус очаквано спечели домакинството си на Палермо и продължи удивителната си серия от победи на собствения стадион. "Старата госпожа" подчини сицилианците с 2:0, като вече има 23 поредни успеха в Торино, в които тимът е отбелязал 57 гола и е инкасирал само 11.

Видео и подробности за мачовете в Серия А вижте в Sporta.bg

Артуро Видал изведе домакините напред в резултата в 32-ата минута след бърза контраатака и асистенция на Карлос Тевес, с което секнаха проблемите на "бианконерите" срещу сгъстената отбрана на съперника.

В 64-ата минута Фернандо Йоренте свали напрежението от себе си и се разписа за 2:0, откривайки най-накрая головата си сметка от началото на сезона. Баскът имаше проблеми с реализирането на положенията до днес, което доведе до критики към него и Масимилиано Алегри, но срещу Палермо бившият стрелец на Атлетик (Билбао) се отплати за неспиращото доверие на треньора към него.

Така Ювентус се възползва по най-добрия начин от равенството на Рома 0:0 снощи като гост на Сампдория и увеличи преднината си на върха пред въпросните два отбора. "Старата госпожа" има вече 22 точки – 3 повече от "вълците" и 6 повече от "блучеркиати".

Ювентус успя частично да се реваншира на феновете си за разочароващата загуба с 0:1 при гостуването на Олимпиакос по-рано през седмицата в Шампионска лига. След като още през първата част срещу Палермо резултатът бе позитивен, след почивката Алегри си позволи да даде почивка на някои от футболистите си – Роберто Перейра игра до 53-ата минута, Андреа Пирло отстъпи мястото си на Пол Погба в 65-ата, а Карлос Тевес напусна в 80-ата за сметка на Себастиан Джовинко.

Алваро Мората, който бе предпочетен пред Фернандо Йоренте за партньор на Тевес срещу Олимпиакос, не взе участие в срещата. Джовинко можеше да ознаменува с гол краткия си престой на терена срещу Палермо, но в 88-ата минута нацели страничната греда с красив удар от около 20 метра.